OfertaGoogle ADS

Niepowtarzalna skuteczność kampanii reklamowej
Rezultaty: szybciej, więcej, taniej
Pełna kontrola nad wydatkami

Google Ads — bądź na szczycie

Google Ads — niby brzmi znajomo, ale nie wiesz, czym właściwie jest? Zapewniamy, że Google Ads towarzyszy Ci codziennie.

Wpisując daną frazę do wyszukiwarki, często pierwsze wyświetlane pozycje oznaczone są małą adnotacją o treści „Reklama”. Czy wiesz, że i Twoja firma może reklamować się w taki sposób? Mało tego — koszt takiej promocji może miło Cię zaskoczyć. A to tylko jedna z zalet, jakie posiada Google Ads. To jak — gotowi na wielki skok konwersji?

Nasi Klienci
Re/Max
Carolina Toyota Bielsko
Karcher Apeks
Orange Animations Studio
Reconal
Totalmoney.pl
10 lat

doświadczenia

20+

specjalistów

200+

zrealizowanych projektów

275%

średni wzrost sprzedaży ecommerce

425%

średni wzrost ruchu organicznego w projektach

760%

średni wzrost ilości słów kluczowych w Google

Google Ads — potężne narzędzie marketingowe w Twoich rękach

Google Ads jest systemem reklamowym, który działa już od 2000 roku. Przez pierwsze osiemnaście lat funkcjonowania był znany pod nazwą Google AdWords. Najogólniej rzecz ujmując, Google Ads pozwala na wyświetlanie linków sponsorowanych w najpopularniejszej wyszukiwarce oraz na stronach, które realizują program Google AdSense.

Można wyróżnić dwa główne typy tworzenia linku sponsorowanego. Pierwszy z nich zakłada wybór słów kluczowych, a drugi wybór witryn.

Zastanawiasz się, czy wiele podmiotów korzysta z tego typu reklamy w internecie? Na odpowiedź na to pytanie niech nakieruje Cię zestawienie zysków marki Google, choćby z 2010 roku, kiedy to dochody z reklam Google stanowiły 97% całego zysku firmy.

8 głównych zalet Google Ads:

Przejrzyste zasady reklam Google Ads, pozwalają z łatwością wyróżnić główne korzyści, jakie Google Ads przyniesie Twojej firmie. Przedstawiamy najistotniejsze z nich:

  • skuteczność dotarcia reklamy do określonej grupy odbiorców
  • możliwość oddziaływań lokalnych
  • generowanie ruchu o wysokiej konwersji
  • szybkość działania — pierwsze efekty zauważalne są nawet już po kilku dniach
  • mierzalność efektów
  • system i strategia płatności (o tym więcej poniżej)
  • możliwość dotarcia reklamy do serwisu YouTube, czy Gmail
  • możliwość odzyskania klienta, gdy ten opuści stronę (remarketing)

Kampanie reklamowe w sieci Google

Można wyróżnić dwa kanały, sieci emisji reklam w ramach Google Ads. Pierwszą jest sieć wyszukiwania, czyli możliwości wyświetlania się reklamy na pierwszych pozycjach najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki — Google. W tę sieć wpisuje się też wyświetlanie treści reklamowych w niektórych usługach Google np. Google Maps, czy Zakupy Google. Emisja reklam odbywa się też u partnerów światowej potęgi, których wyszukiwarki korzystają z silnika Google. Są to np. Wirtualna Polska, Onet, Gumtree, czy Interia.

Drugą siecią jest tzw. sieć reklamowa, umożliwiająca emisję reklam w aplikacjach mobilnych oraz serwisach internetowych. Najczęstszą formą reklamy są w tym przypadku graficzne bannery oraz, choć stosunkowo rzadziej, wideo. Wyróżnić tutaj należy ogromny potencjał emisji treści reklamowych kanałem poczty elektronicznej — kampanii mailingowej do użytkowników poczty Google, czyli Gmaila.

Niektórzy wyodrębniają jako osobne kanały reklamy kampanie produktowe Google Ads oraz kampanie wideo. W pierwszym przypadku mowa nadal o wyświetleniach w wyszukiwarce. W drugim przypadku — choć faktycznie można mówić o odrębnym kanale, którym jest serwis YouTube – kampanie wpisują się w specyfikę sieci reklamowej.

Google Ads — płatności

System i zasady płatności reklam Google Ads stanowią niepodważalną zaletę całego przedsięwzięcia. Elastyczność budżetowa i jasno ustalone cele kampanii pozwalają na dostosowanie wydatków na reklamę Google Ads. W zależności choćby od potrzeb zasięgu (i wielu innych czynników) można ustalić optymalną dla siebie kwotę. Co istotne, w przypadku reklam Google Ads płacimy wyłącznie za efekty!

Możemy wyróżnić 3 rodzaje rozliczeń kosztów do wyboru:

  • za kliknięcie (CPC)
  • za wyświetlenie (CPM)
  • za obejrzenie (CPV)

CPC (Cost per Click) – czyli koszt za kliknięcie. Za samo wyświetlanie reklamy reklamodawca nie ponosi żadnych kosztów. Jeśli więc dana treść reklamowa została wyświetlona 200 razy, ale kliknęło w nią 10 osób — zapłacimy jedynie za 10 wygenerowanych kliknięć. Należy podkreślić, że koszty ponoszone za kliknięcie są różne i to przedsiębiorca decyduje o ich wysokości, definiując maksymalną stawkę, jaką może zapłacić. Co ważne, w praktyce cena ta może okazać się o wiele niższa od początkowo zadeklarowanej. Zależy to np. od wyniku jakości samej reklamy oraz od konkurencji (czyli innych podmiotów, które korzystają z dobrodziejstw Google Ads np. na tę samą frazę kluczową).

CPM (Cost per Mile) – czyli koszt za 1000 widocznych wyświetleń. Jakie to widoczne wyświetlenia? Takie, które w przypadku reklam graficznych utrzymują się nie krócej niż 1 sekundę w co najmniej 50%, a w przypadku reklam wideo — są nieprzerwanie wyświetlane przez co najmniej 2 sekundy. W tym modelu nie płacimy za kliknięcia ani za wyświetlenia, które uznano za niewidoczne. Mało tego. Koszty ponoszone za wyświetlenia są uzależnione od stopnia satysfakcji reklamodawcy z efektów kampanii.

CPV (Cost per View) – czyli koszt za obejrzenie. Tutaj nie liczy się chwilowe wyświetlenie reklamy wideo, a jej odtwarzanie w całości lub przez co najmniej 30 sekund (jeśli trwa dłużej niż pół minuty).

 

Niezależnie od wybranej metody rozliczeń, należy pamiętać, że o całkowitych kosztach za kampanię reklamową decyduje reklamodawca, czyli Ty!

W każdym momencie masz kontrolę nad wydatkami, możesz wstrzymywać i odnawiać kampanię oraz modyfikować jej stawki.

Od czego uzależniony jest sukces kampanii Google Ads?

Sukces kampanii reklamowej Google Ads zależy od opracowanego celu kampanii, jej dobrze rozplanowanego budżetu, monitorowania przebiegu i umiejętnego wyciągania wniosków. Bardzo często samodzielne prowadzenie kampanii Google Ads okazuje się nieefektywne. Jest to spowodowane brakiem wiedzy i doświadczenia przedsiębiorcy-reklamodawcy w tej kwestii. Dlatego coraz częściej specjaliści dbający o meritum własnej działalności, decydują się na skorzystanie z pomocy agencji. Mogą mieć wtedy pewność, że każda wydana przez nich złotówka pracuje na ich sukces.

Google Ads z zespołem Re Bena Gesta

Dewizą naszej działalności jest kompleksowość podejmowanych działań. Tutaj oznacza to, że możemy zająć się kampanią Twojej firmy od a do z. Rozpoczynając z nami współpracę w zakresie reklam Google Ads, zapytamy Cię o specyfikę Twojej firmy, jej strategię, konkurencję oraz Twoje oczekiwania biznesowe. Razem ustalimy jaka forma reklamy Google Ads będzie najlepsza dla Ciebie. Następnie przedstawimy Ci naszą propozycję planu działania i budżetu, potrzebnego na realizację kampanii. Kolejny etap współpracy związany jest z kreowaniem. Po dokonaniu wyboru typu kampanii stworzymy grupy reklam, dobierzemy najlepsze słowa kluczowe i napiszemy skuteczne, chwytliwe teksty. Zaproponujemy też atrakcyjne opracowanie graficzne treści. Z takimi narzędziami, jesteśmy gotowi rozpocząć kampanię Google Ads.

Kiedy wiemy już, jak nasze reklamy wyglądają — dobieramy dla nich optymalne stawki.

W efektywne przeprowadzanie kampanii reklamowej wpisuje się też monitorowanie jej efektów, w tym śledzenie wyników i ruchów konkurencji. Pozwala to na szybkie reakcje w postaci optymalizacji i modyfikacji reklamy, przez co utrzymujemy jej wydajność na możliwie najwyższym poziomie.

Cechą naszych działań jest też ich transparentność — oznacza to, że na każdym etapie współpracy będziesz doinformowany. Co miesiąc będziemy dostarczać Ci raport działań i ich skuteczności.

Nie ma na co czekać. Skontaktuj się z nami — podbijmy razem Google!

 

  1. Kampania w wyszukiwarce

    Najpopularniejszy rodzaj reklam Google Ads, określany często jako linki sponsorowane. W ramach kampanii Twoja strona wyświetla się na pierwszej pozycji w wyszukiwarce, po wpisaniu przez użytkownika danej frazy kluczowej. Oczywiście masz kontrolę nad słowami kluczowymi, na które reklama będzie się wyświetlać. Co istotne — płacisz tylko za kliknięcia, a nie za samo wyświetlanie (rozliczenie typu CPC — cost per click).

  2. Kampania display

    Google Display Network, czyli sieć partnerska Google. Ten rodzaj kampanii pozwala na emisję Twojej reklamy na innych stronach, należących do sieci partnerskiej, która obejmuje ponad 2 miliony witryn, czyli 90% zasobów całej sieci). Kampanie GDN pozwalają na dotarcie do szerokiej, ale sprecyzowanej grupy odbiorców. Do dyspozycji masz kilkadziesiąt formatów reklamowych.

  3. Kampania wideo

    Google jest właścicielem serwisu You Tube, czyli drugiej najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie (pierwszą jest oczywiście wyszukiwarka Google). Możliwości zasięgu są ogromne, a sposoby prowadzenia kampanii różne. Reklamy wideo rozliczane są zgodnie z CPV — cost per view, co oznacza, że płacisz tylko wtedy, gdy odbiorca zobaczy Twoją reklamę. Kampanie na You Tube’ie dają możliwość dotarcia do konkretnej, specyficznej grupy odbiorców.

  4. Remarketing

    Większość osób, nim dokona zakupu, poszukuje informacji z różnych źródeł. Dzięki działaniom wpisującym się w remarketing przypominasz się użytkownikowi, który odwiedził Twoją stronę, ale opuścił ją bez dokonania transakcji. Istotne jest to, że forma reklamy dopasowana jest do danej grupy użytkowników na podstawie rodzaju aktywności, którą podjęli na Twojej stronie, czy etapu, na jakim ją opuścili.

  5. Kampania produktowa

    Google Ads dla e-commerce, czyli możliwości reklamowania się w Google dla sklepów internetowych każdej branży. Opcja ta pozwala wyświetlać konkretne produkty ze zdjęciem i ceną bezpośrednio w wyszukiwarce Google. Skraca to drogę użytkownika od poszukiwań produktu do jego zakupu. Kampanie produktowe często nazywane są kampaniami PLA lub kampaniami w Google Zakupy.

;

FAQNajczęściej zadawane
pytania

Ile kosztują kampanie Google Ads?

Koszt prowadzenia kampanii reklamowej uzależniony jest przede wszystkim od Twojego budżetu, który na ten cel chcesz przeznaczyć. Jeśli zdecydujesz się na pomoc specjalistów, którzy kompleksowo zajmą się prowadzeniem kampanii — musisz doliczyć jeszcze koszt prowizji.

Poziom budżet powinien wynikać z analizy potrzeb, możliwości, czy konkurencji w danej branży (a determinant jej tutaj wiele więcej). Tego typu analizę powinien przeprowadzić specjalista — ani zbyt niski, ani zbyt wysoki budżet na kampanię nie wyjdzie Ci na dobre. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej — skontaktuj się z nami.

Po jakim czasie pojawią się pierwsze wyniki prowadzenia kampanii Google Ads?

Biorąc pod uwagę zbieranie danych o użytkownikach, testy i optymalizację działań — pierwsze miarodajne efekty kampanii, można zauważyć zazwyczaj po mniej więcej dwóch tygodniach. Są jednak przypadki, w których już godzinę po uruchomieniu usługi, pojawiły się pierwsze zamówienia.

Gdzie wyświetlają się promowane produkty?

W przypadku Google Ads dla e-commerce reklama produktu wyświetla się w głównej wyszukiwarce i zakładach: grafika i zakupy. Innym kanałem jest sieć reklamowa Google.

Artykuły Nowy w świecie marketingu?
Będziemy Twoim przewodnikiem.