OfertaSEO dla E-commerce

[re]wolucja gospodarcza
[re]akcja na potrzeby odbiorców
[re]definicja współczesnego handlu

E-Commerce - [re]wolucja gospodarcza dzieje się w sieci

E-Commerce oznacza, najprościej rzecz ujmując, handel elektroniczny (nazywany też często e-handlem). Jest stosunkowo młodą gałęzią gospodarki, ale zdecydowanie najszybciej rozwijającą się i ewoluującą.

Pojęcie e-Commerce obejmuje wszelkie transakcje biznesowe, do jakich dochodzi za pośrednictwem Internetu. I choć najbardziej popularną formę e-Commerce stanowią sklepy internetowe, to termin ten dotyczy również wszelkiego typu aukcji w sieci, bankowości elektronicznej, wymiany walut itd. Jakakolwiek działalność w obszarze e-Commerce, by przynosiła zakładane rezultaty, wymaga precyzji w działaniu i planowaniu działań.

Nasi Klienci
Re/Max
Carolina Toyota Bielsko
Karcher Apeks
Orange Animations Studio
Reconal
Totalmoney.pl
10 lat

doświadczenia

20+

specjalistów

200+

zrealizowanych projektów

275%

średni wzrost sprzedaży ecommerce

425%

średni wzrost ruchu organicznego w projektach

760%

średni wzrost ilości słów kluczowych w Google

E-Commerce – wirtualne transakcje, realne korzyści i… pot z czoła

Swój sklep internetowy powinieneś projektować z myślą o ciągłym zwiększaniu sprzedaży i dodawaniu kolejnych funkcjonalności, które pozwolą Ci się rozwijać. Nie otwieraj sklepu internetowego, jeśli nie masz przygotowanego planu sprzedaży i rozwoju — konkurencja jest zbyt duża, żeby działania bez konkretnego planu miały przynieść pożądane rezultaty.

Rynek sklepów internetowych i handlu w sieci rośnie z roku na rok. Okres kwarantanny związany z koronawirusem sprawił, że ilość transakcji zawieranych za pośrednictwem platform sklepowych zwiększyła się jeszcze bardziej. To jasny sygnał, że jesteśmy u progu rewolucji i zmiany nawyków zakupowych. Wiele osób po dokonaniu pierwszego zakupu przez Internet i zaakceptowaniu jej wraz z procedurami i formami płatności, będzie chętniej decydować się na ten rodzaj transakcji. To z kolei sprawia, że wzrosty w sektorze e-Commerce są nieuniknione.

Już dziś jesteśmy świadkami zmian, jakie zachodzą w handlu na całym świecie. Nie jest również przypadkiem, że najbogatszy człowiek na świecie — Jeff Bezos jest dzisiaj właścicielem największego na świecie sklepu internetowego. To również wskazuje kierunek, w którym zmierza i będzie zmierzał świat.

Co to oznacza?

Przede wszystkim to, że e-Commerce jest dzisiaj jedną z najlepszych inwestycji dla firm, które dotąd prowadziły wyłącznie sprzedaż stacjonarną. To kanał, w którym powinny się one pojawić. Konkurencja w większości przypadków już tam jest.

Samo uruchomienie sklepu internetowego to jednak dopiero początek przygody ze sprzedażą internetową. Nawiązując do powyższego — konkurencja rośnie z każdym dniem, ze względu na to, że dzisiaj wszyscy dostrzegają możliwości wynikające z rozwoju sprzedaży internetowej. Kolejne sklepy internetowe powstają z dnia na dzień. Każdy chce sprzedawać w Internecie, a rynek na to odpowiada — poszerza się z roku na rok. Samodzielne budowanie pozycji w Internecie jest dziś niemal niemożliwe – na to z kolei odpowiadamy my – Agencja interaktywna Re Bena Gesta.

O co zadbać, żeby zbudować wartościowy e-Commerce?

Jest kilka elementów, o które powinniśmy zadbać, jeśli chcemy, aby nasz sklep internetowy ciągle się rozwijał. Na starcie musimy się zastanowić, czy chcemy korzystać z silnika abonamentowego (tzw. SaaS), czy też postawić na dedykowane rozwiązanie — WooCommerce, PrestaShop czy Magento.

Gotowe platformy sklepowe bardzo często mają duże ograniczenia, jeśli chodzi o edycje pojedynczych komponentów. Uniemożliwia to pracę nad optymalizacją sklepu i dostosowywanie poszczególnych elementów pod użytkownika, co w dłuższej perspektywie wpływa negatywnie na możliwość wzrostu sprzedaży. Teoretycznie posiadają one zespoły deweloperów, którzy odpowiadają za wdrażanie zmian, jednak w większości przypadków — oprogramowanie bardzo mocno ogranicza zakres możliwych działań, a i wycena zmian bardzo często jest wysoka.

Z własnego doświadczenia polecamy ten drugi wariant, ze względu na to, że pozostawia on możliwość edycji wielu elementów projektu i dostosowywania ich do aktualnych oczekiwań. To bardzo istotne, biorąc pod uwagę, jak istotnym obszarem działań związanych ze sklepem internetowym jest analityka, koncentracja na UX i edycja poszczególnych elementów sklepu pod kątem łatwości poruszania się po sklepie przez użytkownika. Elementy te mają istotny wpływ na sprzedaż, gdyż jedynie ciągła optymalizacja — sklepu oraz konwersji, a także wykonywanie testów A/B może prowadzić do ciągłego zwiększania sprzedaży. Możliwości w tym zakresie są niemal nieograniczone, stąd wiele dużych sklepów internetowych ma swoje rozbudowane działy analityczne, które koncentrują się przede wszystkim na optymalizacji konwersji, poprawie efektywności kampanii reklamowych oraz zwiększeniu sprzedaży.

Jakie elementy są jeszcze istotne?

Elementów, które decydują o wysokości sprzedaży w sklepie internetowym jest wiele. Chodzi tutaj o obecność atrakcyjnych grafik, ciekawych opisów, rzetelnej specyfikacji technicznej, różnych wariantów produktów, rabatów, promocji czy ikon bezpieczeństwa transakcji lub zegara odmierzającego czas do darmowej wysyłki.

Nasze doświadczenia pokazują, że dodanie jednej z powyższych opcji może zwiększyć konwersje nawet o 0,5-1%, a to w dużych sklepach internetowych wiąże się ze wzrostem sprzedaży na poziomie kilku lub kilkunastu tysięcy złotych przychodu. Drobna zmiana, a efekty piorunujące.

E-Commerce z agencją Re Bena Gesta. Dlaczego warto podjąć z nami współpracę?

Widząc rosnące potrzeby rynku e-Commerce, zdecydowaliśmy się uruchomić usługę, która polega na docelowym zwiększeniu sprzedaży w sklepie internetowym. Polega ona na ścisłej, transparentnej współpracy, która ma przynosić obopólne korzyści. Od zawsze wychodzimy z założenia, że praca z zewnętrznym działem marketingu to tak naprawdę „gra do jednej bramki”, w związku z czym należy obierać sobie wspólne, mierzalne i możliwe do osiągnięcia cele.

Współpraca w modelu zwiększania sprzedaży w sklepie internetowym zakłada bazową wartość budżetu na marketing (np. 5000 zł), czyli wszystkie działania, które wspólnie uznamy za istotne i dodatkową prowizję od zwiększenia sprzedaży, po przekroczeniu progu opłat podstawowych (czyli wartości bazowego budżetu marketingowego) oraz równowartości tego budżetu, jako wartości zysku dla Ciebie, jako właściciela sklepu. Przykładowo, jeśli na ten moment wartość miesięcznej sprzedaży to 10 000 zł netto, a budżet na marketing to 5000 zł to dodatkowa prowizja liczona jest dopiero od momentu przekroczenia poziomu 20 000 zł.

Bonus przewidziany za wzrost jest motywacją do wspólnej pracy i akceleratorem dla wielu pozytywnych zmian w trakcie trwania współpracy. To również informacja dla Ciebie — jako klienta — że wiemy, co robimy i nie boimy się brać odpowiedzialności za swoją pracę. Cenimy sobie proaktywne podejście, bo zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest to dla każdego, kto z nami współpracuje.

Dzięki temu możesz mieć pewność, że podejmujesz współpracę transparentną, rzetelną i opartą na solidnych fundamentach. My z kolei możemy Cię zapewnić, że będziemy się starać zrobić efekt — dla własnej satysfakcji i obopólnych korzyści.

Prawdziwą perłą w koronie w ofercie naszych usług jest tworzenie sklepów internetowych — dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb, zaprojektowanych z najwyższą pieczołowitością pod względem UX i UI, opartych na nowoczesnej technologii (React.js) – przynoszących możliwie najwięcej korzyści.

Zapraszamy do współpracy — razem zrewolucjonizujemy oblicze efektywności Twojego sklepu internetowego

 1. Marketing w e-commerce

  Maksymalizacja zysku przy jednoczesnej minimalizacji kosztów — to elementarne założenie sprzedaży internetowej. Efektywność sklepów on-line jest nieustannie analizowana i na bieżąco optymalizowana.

 2. Key Performance Indicators

  KPI — podstawowe wskaźniki efektywności, mierniki wyników, które weryfikują skuteczność dotychczasowych działań, determinując kierunek przyszłych.

 3. Konwersja

  Dokonane działanie użytkownika np. transakcja, złożenie zamówienia. Konwersja obrazuje skuteczność strategii, kampanii reklamowej lub innych działań, mających poprawić jej współczynnik.

 4. Współczynnik konwersji

  W sklepie internetowym współczynnik ten ukazuje procentowo, ilu odwiedzających witrynę dokonało zakupu. To stosunek sprzedaży do wejść na stronę, pokazujący skuteczność działań marketingowych, struktury strony itd.

 5. ROAS i ROI

  Te skróty oznaczają wskaźniki zwrotu z inwestycji, czyli pokazują jakie przełożenie na sprzedaż i uzyskany z niego dochód miały nakłady, koszty poniesione np. przy kampanii reklamowej.

;

FAQNajczęściej zadawane
pytania

Czy tendencje dynamicznego rozwoju rynku e-commerce jest nadal wzrostowa?

Zdecydowanie tak. E-commerce jest stosunkowo młodą branżą, ale już stanowiącą ważną część handlu jako takiego. Po szczycie pandemii pozycja e-commerce umocniła się jeszcze bardziej, co potwierdzają wszelkie statystyki, choćby dotyczące zmian konsumenckich.

Czy należy obawiać się łańcucha dostaw w e-commerce? Co, jako przedsiębiorca, mam do wyboru w kwestii logistyki?

To ważne pytanie. Po pierwsze, w związku z dynamicznie rozwijającą się branżą e-commerce, technologie, metody logistyczne mnożą się w szybkim tempie. Obecnie, jako sprzedawca w sklepie internetowym, nie musisz nawet mieć własnego magazynu! Wszystko dzięki modelowi dropshipping, polegającemu na wysyłce towaru do klienta wprost z magazynu producenta (z pominięciem magazynu właściciela sklepu internetowego). Inną opcją jest np. Just-in-time, czyli model logistyczny, w którym właściciel magazynuje tylko taką ilości towaru, która została zamówiona przez klientów.

Czy Re Bena Gesta oferuje kompleksowe stworzenie sklepu internetowego?

Oczywiście. To nasze oczko w głowie. Tworzymy sklepy internetowe z najlepszym UX i UI Designem, opierające się o nowoczesną technologię, zapewniającą między innymi błyskawiczne ładowanie się strony, nawet takiej, ze skomplikowaną grafiką. Projektujemy, tworzymy, wdrażamy, optymalizujemy — działamy kompleksowo. Przeczytasz o tym więcej w zakładce Sklepy internetowe ReactJS — gdzie przedstawimy Ci, co możesz zyskać, wybierając do współpracy właśnie nas.

Tworzymy niezwykłe rzeczy z wyjątkowymi ludźmi — to nie slogan. To dane.

Czym się różni ROI od ROAS?

Wskaźnik ROI mówi nam o wielkości zysku z danej inwestycji (np. kampanii reklamowej). ROAS dostarcza informacji o zwrocie kosztów reklamy, jednak z pominięciem innych poniesionych przy realizacji inwestycji kosztów (nie informuje o realnym zysku netto).

Jak obliczyć ROI i ROAS w kontekście kampanii reklamowej?

Podajemy poniżej wzory do obliczenia wskaźników skuteczności ROI i ROAS. Jednocześnie zaznaczamy, że to wcale nie takie proste jak się może wydawać… Czasem samo wyznaczenie kwoty zysku pochodzącego z reklamy jest niezmiernie problematyczne. By wyniki analiz skuteczności kampanii reklamowych były faktycznie miarodajne, należy poświecić im więcej uwagi.

ROI = zysk z kampanii reklamowej / całkowity koszt poniesiony w związku z reklamą x 100

ROAS = przychód z kampanii reklamowej / koszt kampanii reklamowej x 100

Gdzie mogę zobaczyć Wasze realizację sklepów internetowych?

Artykuły Nowy w świecie marketingu?
Będziemy Twoim przewodnikiem.