OfertaAudyt SEO

Zobacz jakich zmian potrzebuje, strona internetowa.
Wiedza odpowiednia do optymalizacji strony www.
Analizuj słabe punkty i miej możliwość ich poprawy.

Twoja inwestycja w przyszłość

Audyt SEO to skarbnica wiedzy dotyczącej strony internetowej lub sklepu. To kompleksowa analiza, która pokazuje słabe punkty i możliwości ich poprawy.

To wreszcie dokument, który wskazuje obszary niewykorzystanego potencjału i potencjalne źródła ruchu. Audyt SEO to zazwyczaj pierwsza i jednocześnie podstawowa diagnostyka dla strony internetowej. Audyt można porównać do badania u lekarza, który musi je wykonać, aby określić stan naszego zdrowia. Jest niezbędnym elementem na drodze do poprawy widoczności i efektywności działania strony internetowej.

Nasi Klienci
Re/Max
Carolina Toyota Bielsko
Karcher Apeks
Orange Animations Studio
Reconal
Totalmoney.pl
10 lat

doświadczenia

20+

specjalistów

200+

zrealizowanych projektów

275%

średni wzrost sprzedaży ecommerce

425%

średni wzrost ruchu organicznego w projektach

760%

średni wzrost ilości słów kluczowych w Google

Czym jest audyt SEO?

To dokument zawierający kilkadziesiąt stron rzetelnego raportu, którego celem jest określenie aktualnej kondycji strony internetowej wraz z najważniejszymi obszarami, wymagającymi poprawy oraz możliwościami promocji. Uwagi zawarte w audycie wykorzystywane są min. przez programistów, redaktorów oraz inne osoby, które wchodzą w skład zespołu koncentrującego się na poprawie jakości SEO strony internetowej.

Istotną rolą audytu jest również uświadamianie Ciebie – zleceniodawcy, klienta w zakresie tego co jest konieczne do uwolnienia pełnego potencjału strony internetowej. Ważne jest, abyś miał świadomość działań zakulisowych, które są konieczne do wykonania – chodzi tutaj przede wszystkim o optymalizację kodu, ustawienie odpowiednich przekierowań i organizację treści. Zapoznanie się z audytem pozwoli Ci zrozumieć, jakie kroki będziemy musieli podjąć i na co będą wydawane Twoje pieniądze.

Zdarza się bowiem, że klienci nie mają świadomości na co wydawane są ich pieniądze w obszarze optymalizacji czy link bulidingu. Audyt SEO pozwala zwiększyć świadomość w tym obszarze i położyć solidne podwaliny pod dalszą współpracę, opartą np. o pozycjonowanie.

Jak bowiem powtarzamy wszystkim tym, którzy z nami współpracują – nowoczesne SEO to gra zespołowa.

Jakie są najważniejsze cele audytu SEO?

 1. Analiza wszystkich elementów istotnych pod kątem SEO
 2. Ocena optymalizacji i dostosowanie każdego z istotnych dla SEO elementów
 3. Wskazanie mocnych i słabych punktów optymalizacji serwisu
 4. Wskazówki dotyczące możliwości poprawy optymalizacji danego elementu
 5. Wykrycie problemów w dostosowaniu strony internetowej do wytycznych

Stworzenie, a następnie wdrożenie audytu SEO stanowi w większości przypadków milowy krok dla rozwoju strony internetowej. W wielu przypadkach działania te pozwalają znacznie zwiększyć ruch i przyczynić się do wzrostu pozycji w wynikach organicznych.

Aktualnie jednym z najważniejszych kryteriów dla strony jest przystosowanie jej do najnowszych trendów użyteczności dla wyszukiwarek (jeśli chodzi o Google) oraz konstrukcja pozwalająca w prosty i sprawny sposób poruszać się użytkownikowi po serwisie (tzw. User Experience – sprawdź naszą ofertę).

Kiedy warto zdecydować się na audyt SEO?

Zasadniczo istnieją pewne sytuacje, które szczególnie skłaniają do wykonania audytu SEO. Jednak nawet w przypadku, gdy działania prowadzone przez agencje są efektywne – spojrzenie z zewnątrz – może pozwolić zająć dotąd nieznany obszar (np. jeśli chodzi o portale do zamieszczania artykułów sponsorowanych) lub poprawić rzeczy w pierwszej chwili niewidoczne (zazwyczaj w kodzie).

Można zatem wysnuć wniosek, że zawsze opłaca się audytować. Świeże spojrzenie zawsze daje możliwość dostrzeżenia czegoś pozornie niewidocznego. W życiu jest bardzo podobnie – audytowanie firm czy szkolenia osób, pozwalające odnaleźć potencjał umożliwiają bardzo często podniesienie efektywności.

Jaki jest koszt audytu SEO?

Audyt SEO zazwyczaj nie jest darmowy. Zdarzają się wyjątki – jak początkujące agencje, czy freelancerzy, zbierający projekty do portfolio. Darmowy audyt – jak wszystko co darmowe – niesie za sobą pewne ryzyka w postaci nie do końca rzetelnie wykonanej pracy lub wprowadzenia niepełnych zmian.

Koszt sensownego audytu SEO rozpoczyna się od kilkuset złotych dla niewielkich stron. Przeliczane jest to na około 10-20 godzin roboczych, które specjalista SEO musi poświęcić na analizę strony i wszystkich związanych z nią czynników.

Koszty audytu dla dużych serwisów sięgają nawet 5000-7000zł. Wszystko zależy od rozmiarów strony.

Czego mogę oczekiwać po audycie SEO?

Audyt SEO pozwoli zyskać świadomość co do aktualnej kondycji serwisu. Pozwoli też w czytelny sposób określić jakie elementy powinny zostać wdrożone. Jednocześnie powinien określać kroki, jakie powinny zostać podjęte w kontekście działań marketingowych.

Niezbędnym elementem całego procesu audytowania jest jego wdrożenie. Bez tego stanowi on tylko nic nie warty dokument. Wdrożenie audytu powinno poprawić pozycję na najważniejsze słowa kluczowe, zwiększyć ruch z wyników wyszukiwania, czy też zwiększyć wskaźnik zwrotu z inwestycji.

Pierwsze efekty wdrożenia audytu SEO widoczne są zazwyczaj po kilku tygodniach. Można je zmierzyć przy użyciu popularnych narzędzi, takich jak Google Analitycs, czy Google Search Console. Jednocześnie audyt – jeśli jest wykonany prawidłowo – pozwala określić strategię działania witryny na okres najbliższych kilku lub kilkunastu miesięcy.

Dlaczego inwestycja w audyt SEO zawsze się zwraca?

Wracając do pytania z tytułu. Poprawa ogólnej funkcjonalności strony zawsze prowadzi do wzrostu ruchu czy pozycji na kluczowe frazy. Poprawnie przeprowadzony i wdrożony audyt podnosi także konwersje, co prowadzi do wniosku, że jest to inwestycja, która zawsze się zwraca.

Matematyka w tej materii nie kłamie – jeśli audyt kosztuje 1000zł, a jeden nasz lead wart jest przeciętnie 200zł (np. w przypadku konsultacji dietetycznych) to, aby zwrócił się on w pełni musimy sprzedać 5 konsultacji. W przypadku uśrednionej liczby wyszukań na frazę Dietetyk Bielsko wynoszącej ok. 500, potrzebujemy konwersji na poziomie 1%, co przy zoptymalizowanej stronie i nawet nie najwyższej pozycji powinno być realnym minimum do osiągnięcia.

Warto wiedzieć, że ta skrócona analiza nie uwzględnia klientów, którzy wracają do nas po kolejne usługi. Jeśli z pięciu wróci chociaż jeden to okaże się, że cały proces audytowania okazał się inwestycją „in plus”.

Niezawodne oprogramowanie i wiedza specjalistów

Praca specjalisty SEO polega między innymi na analizie sporej ilości danych i wyciąganiu z nich prawidłowych wniosków przydatnych i używanych w trakcie pozycjonowania, optymalizacji, jak i linkowania. Bezcennym wsparciem w codziennej pracy pozycjonera są specjalistyczne narzędzia seo. Re Bena Gesta korzysta z wiedzy doświadczonych pozycjonerów co wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem pozwala osiągać zamierzone rezultaty.

 1. Plan stworzenia nowej strony

  Jeśli planujemy stworzyć stronę internetową to audyt jest elementem, który może oszczędzić bardzo duży pracy w późniejszych etapach. Dlaczego? Prawidłowa struktura strony, wraz z zaplanowanym linkowaniem wewnętrznym i przygotowaną treścią pozwoli od samego początku prowadzić procesy związane z SEO zgodnie z metodologią. Jednocześnie działania na tym etapie pozwalają zabezpieczyć stronę przed wystąpieniem wielu problemów. W wielu przypadkach pozwala to również znacznie obniżyć koszty działań.

 2. Moment stworzenia nowej strony

  To czas, w którym wielu właścicieli serwisów i agencji decyduje się skorzystać z usług specjalisty SEO. Uwagi te najczęściej sprowadzają się do zgłoszenia podstawowych problemów, takich jak nasycenie słów kluczowych czy występowanie meta znaczników. Audyt na tym etapie bardzo często zorientowany jest także na możliwości promocyjne w Internecie.

 3. Wprowadzenie dużych zmian na stronie

  To zdecydowanie dobry moment na wykonanie, a następnie wdrożenie audytu. W większości przypadków przypada on na moment zmiany wyglądu strony na nowy. Bardzo często dochodzi wtedy też do zmian w strukturze strony na bardziej nowoczesną i kompleksową. Często łączy się także kilka serwisów w jeden, tworząc w ten sposób duży portal. To okres, w którym można redefiniować kierunek swoich działań na nowo. Audyt SEO pozwala na tym etapie określić zagrożenia dla witryny oraz stworzyć listę nowych słów kluczowych, które mogą zostać zajęte po jego wprowadzeniu. Audyt w tej formie umożliwia także sprawdzenie części serwisu lub najważniejszych słów kluczowych.

 4. Eliminacja zagrożeń

  Zdarza się, że pod wpływem nadmiernego linkowania lub nadmiaru treści w formie np. duplicate contentu można otrzymać filtr od Google. Audyt SEO na tym etapie umożliwi określenie przyczyn otrzymania filtra, oraz pozwoli dopasować odpowiednie działania, aby strona ponownie działała bez zastrzeżeń.

 5. Moment stworzenia nowej strony

  Niezależnie od tego czy działania marketingowe były prowadzone przez inną agencję czy też przez samego właściciela, lub jeśli nie były prowadzone – konieczne jest przeprowadzenie Audytu SEO. Istotnym elementem tych działań jest stworzenie strategii promocyjnej, w skład której wejdzie min. analiza konkurencji, analiza widoczności oraz ukazanie aktualnego potencjału w Internecie.

;

FAQNajczęściej zadawane
pytania

Czy audyt SEO obejmuje analizę szybkości ładowania się strony?

Tak. Szybkość ładowania się strony należy do grupy czynników rankingowych Google. Innymi słowy, parametr ten ma wpływ na pozycję strony w wyszukiwarce. Im krótszy czas ładowania – tym lepiej. Tworząc strony i sklepy internetowe, korzystamy z technologii opartej o złote połączenie ReactJS i NextJS. Dlaczego nazywamy to złotym połączeniem? Bo nasze produkty cyfrowe ładują się najszybciej, tak, by Twoja witryna sięgała po złoto na podium Google.

Czym jest analiza słów kluczowych?

To element audytu SEO, identyfikujący słowa kluczowe, na które analizowana strona internetowa wyświetla się w wyszukiwarce, wskazując też pozycję wyświetlania.  Analiza słów kluczowych obejmuje również wskazanie fraz, które mają największy potencjał w generowaniu ruchu na stronie. Takie informacje okażą się cenne choćby przy opracowaniu planu zamieszczanych na stronie treści.

 

Czy warto korzystać z darmowych audytów SEO?

Każda czynność, mająca na celu poprawę kondycji strony internetowej jest w założeniu dobra. Ale w praktyce nie każda się opłaca. Darmowe narzędzia analityczne dostarczają bardzo szczątkowych informacji i nie dają propozycji rozwiązania problemów, nie wspominając nawet o wdrażaniu zmian. Co najwyżej, darmowe audyty mogą wszcząć alarm (są bardziej niczym czujnik dymu, aniżeli straż pożarna). Wtedy najlepiej wezwać na pomoc specjalistów z zasobami kompetencji oraz narzędzi do identyfikowania i rozwiązywania problemów.

 

Artykuły Nowy w świecie marketingu?
Będziemy Twoim przewodnikiem.