OfertaConsulting

Consulting - [re]cepta na sukces
Doradztwo doraźne lub długofalowe
Szybka [re]akcja na wyniki analiz skuteczności

Consulting — kto pyta, nie błądzi

Gama naszych usług z obszaru projektowania i przeprowadzania działań w internecie obejmuje również profesjonalny consulting. Zajmujemy się kompleksowym doradztwem związanym z efektywną aktywnością w Internecie.

Bazując na swojej wiedzy, wieloletnim doświadczeniu oraz kursach i szkoleniach, w których mieliśmy okazje uczestniczyć, możemy zaproponować alternatywną formę współpracy, jaką jest właśnie consulting.

Nasi Klienci
Re/Max
Carolina Toyota Bielsko
Karcher Apeks
Orange Animations Studio
Reconal
Totalmoney.pl
10 lat

doświadczenia

20+

specjalistów

200+

zrealizowanych projektów

275%

średni wzrost sprzedaży ecommerce

425%

średni wzrost ruchu organicznego w projektach

760%

średni wzrost ilości słów kluczowych w Google

Współpraca ta opiera się na regularnych — cotygodniowych, comiesięcznych lub cokwartalnych spotkaniach, na których omawiamy zagadnienia ważne dla Ciebie i Twojej firmy. Wyznaczamy cele i tworzymy ścieżkę do ich osiągnięcia, uwzględniając przy tym najważniejsze wartości, którymi kieruje się firma.

Propozycja consultingu skierowana przede wszystkim do osób i firm, które posiadają swoje własne zaplecze informatyczno-marketingowe. W wielu firmach spotykamy się z sytuacją, w której widoczny jest bardzo duży potencjał całego zespołu, zasoby są wystarczające do prowadzenia bardziej efektywnych działań, jednak brakuje wyznaczonych celów i odpowiednio obranej drogi do ich osiągnięcia. W takim kontekście wręcz koniecznym zdaje się wykorzystanie pełnego potencjału, jaki daje internet, a consulting staje się naczelnym drogowskazem na drodze do coraz lepszych wyników.

 

Consulting — zakres współpracy w ramach doradztwa

Zakres działań w ramach usługi consultingu może być ustalany dowolnie. Zajmujemy się bowiem wieloma obszarami związanymi z szeroko pojętym marketingiem internetowym. To m.in. branding, analityka UX i UI, SEO, kampanie PPC i przede wszystkim szeroko pojęte zwiększanie ruchu do Twojego projektu internetowego, a także poprawianie konwersji.

Końcowy sukces zawsze zależy od dużej ilości czynników, o czym zdecydowanie warto pamiętać. Wyizolowane działanie w jednym kanale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dzisiaj każdy z nas — zanim podejmie decyzje o tym, czy zdecydować się na dany produkt lub usługę, musi mieć kontakt z marką 4-6 razy. Sprawdzamy firmę w mediach społecznościowych — na Facebooku, Twitterze, Instagramie. Analizujemy informacje dostępne na stronie internetowej. Przeglądamy LinkedIn właściciela czy osoby skierowanej do kontaktu z nami. Proces pozyskiwania informacji jest w dzisiejszych czasach niezwykle prosty i łatwy — dlatego właśnie wszyscy to robimy.

Dochodzą do tego także działania celowe — kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, content marketing prowadzony na blogu, czy artykuły sponsorowane w renomowanych serwisach. Chcąc być efektywnym w swoich działaniach marketingowych, należy pamiętać o wielu kanałach i o tym, że ostateczny werdykt zależy od sumy drobnych działań, wykonywanych każdego dnia w każdym kanale. To tworzy markę.

Consulting — co możemy Ci doradzić?

Chętnie podpowiemy, co powinieneś zrobić w jednym z wyżej wymienionych obszarów, aby zwiększyć swoją skuteczność. Pamiętaj jednak, że proces rozwoju jest zazwyczaj długofalowy i wymaga czasu oraz korekt dokonywanych na bieżąco. Bardzo ciężko jest od razu osiągnąć oczekiwane rezultaty. Potrzeba na to czasu i wyciągania wniosków z podejmowanych działań.

W szeroko pojętej analityce internetowej, będąc na drodze do zwiększania ruchu, konwersji i sprzedaży, najważniejszym elementem działań jest właśnie reagowanie na podstawie bieżących wniosków. Bardzo często zdarza się bowiem tak, że przykładowo kampanie PPC nie przynoszą pożądanych rezultatów, pomimo wydawania na nie bardzo dużych budżetów. Dopiero zmiany on-page, np. w formie wykorzystania nowego landing page, pozwalają uzyskać pożądane wyniki.

Nie da się ukryć, że bez globalnego i szerokokątnego podejścia do tematu marketingu internetowego, ciężko będzie osiągnąć oczekiwane rezultaty. Dopiero synergia wielu elementów może dać pozytywny skutek.

Na czym się skoncentrujemy w ramach consultingu?

Zazwyczaj wytaczamy ścieżki do osiągania mierzalnych celów. Skupiamy się przede wszystkim na tym, co możemy zrobić lepiej. Proponujemy rozwiązania, które zmierzają do konkretnych rezultatów, np. zmiany w brandingu, zmiany w sposobie komunikacji marki czy zmiany kanałów pozyskiwania ruchu. Zdarza się, że w całym procesie uczestniczymy również wykonawczo. Ma to miejsce zazwyczaj w sytuacji, w której w firmie nie ma pewnych działów lub nie funkcjonują one na wystarczającym poziomie. Wówczas część z przedstawionych koncepcji wdrażamy we własnym zakresie, co pozwala zachować nam pewność, że będzie to dobrze wykonana praca.

Różne formy doradztwa — consulting Re Bena Gesta

W ramach świadczenia usług z zakresu consultingu dopuszczamy możliwość kontaktu poprzez różne kanały komunikacyjne. Możemy prowadzić rozmowy telefoniczne, konsultacje na Zoomie, Skype, czy w jakimkolwiek innym komunikatorze. Nie ma konieczności osobistego spotykania się, jednak oczywiste jest, że spotkania twarzą w twarz to najlepsza forma komunikacji. W prostszy sposób możemy przekazać ekspresje i wyrazić swoje emocje. Wiele elementów można w taki sposób prościej i szybciej omówić.

Zdarza się również, że consulting ma charakter bardziej doraźny i jednorazowy, a nie długofalowy. W takiej sytuacji ustalamy temat, który chcemy omówić oraz stawkę godzinową i przystępujemy do omawiania tematu. Oczywiście – tego typu sesje mogą być powtarzane.

Warto pamiętać, że najlepsze efekty daje współpraca długofalowa oparta na solidnych fundamentach i wyznaczeniu sobie ambitnych, ale możliwych do zrealizowania celów oraz działanie na podstawie bieżących wyników.

 

 1. Nowa marka?

  Jeśli masz zamiar wprowadzić na rynek nową markę, zapewne potrzebujesz planu działań w internecie. Jesteśmy w stanie wprowadzić Cię na głębokie wody, ustawić kompas, a nawet przytrzymać stery. Tym właśnie może się okazać consulting w Twoim przypadku.

 2. A może [re]witalizacja marki?

  Jeśli Twoja marka potrzebuje podjęcia radykalnych zmian w strategii i w działaniu — consulting może się okazać dla Ciebie kluczowym punktem wyjścia. Podpowiemy Ci, co i jak najlepiej zrobić, by marka powróciła na rynek z impetem.

 3. Pozostań na fali

  Poprawianie wyników efektywności działań w internecie to nasza specjalność. Jeśli prowadzisz firmę i chcesz trzymać rękę na pulsie, nie spadać w rankingach i równocześnie poprawiać wyniki — consulting będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Pamiętaj — stagnacja jest cofaniem się. Postaw na rozwój.

 4. Ustalmy cele

  To podstawa. Realne, możliwe do weryfikacji cele są punktem na horyzoncie, do którego wspólnie dążymy. Jeśli Twoja marka nie posiada zbyt dobrze zidentyfikowanych celów, pomożemy Ci je skonstruować i wyznaczyć plan działania, by zyskać przewagę nad konkurencją.

 5. Podkreślmy tożsamość

  Wyróżnianie się na tle konkurencji stanowi często drogę do serc i umysłów klientów. Jak podkreślić tożsamość Twojej marki? Jak przybliżyć ją klientom? Jak budować z nimi relacje? Consulting dostarczy Ci konkretnych odpowiedzi.

;

FAQNajczęściej zadawane
pytania

Czym jest doradztwo marketingowe w internecie?

W ramach doradztwa, czy consultingu, pomożemy Ci w zaplanowaniu i/lub realizacji optymalnych rozwiązań w obszarze szeroko pojętej działalności w internecie, których celem jest zwiększenie efektywności twojej firmy, poprawa jej wyników. Zakres doradztwa jest ogromny. Jeśli masz wątpliwości co do słuszności podejmowanych decyzji z obszaru prowadzenia działalności w internecie — nie wahaj się — kto pyta, nie błądzi.

Do kogo skierowany jest consulting?

Usługa consultingu skierowana jest do każdego, kto w jakiejkolwiek formie funkcjonuje lub zamierza funkcjonować w internecie i chce wykazywać dobre wyniki tej działalności. Niezależnie od tego, czy dopiero planujesz założyć e-sklep, czy Twoja firma działa już lata i właściwie potrzebuje jedynie konsultacji — ta oferta jest dla Ciebie.

Pamiętaj, że trendy i modele prowadzenia działań w internecie zmieniają się szybko. Jeśli np. Twoja strona ma już kilka lat i nie dokonano na niej żadnych zmian — z pewnością potrzebuje rewitalizacji, by przynosić Ci realne zyski.

 

Czy mogę skorzystać z jednorazowej porady, czy jednak muszę decydować się na stały consulting?

Działania długofalowe przynoszą najlepsze efekty — podkreślamy ten fakt, gdyż na co dzień obserwujemy i doświadczamy go wielowymiarowo. Jeśli jednak potrzebujesz tylko doraźnej porady — przygotuj pytania i skontaktuj się z nami. Oczywiście — pomożemy.

Zazwyczaj proponujemy system cyklicznych konsultacji — spotkania (na żywo lub on-line) odbywać się mogą co tydzień, co miesiąc lub co kwartał. Wszystko ustalamy indywidualnie — zakres i częstotliwość rozmów również.

Artykuły Nowy w świecie marketingu?
Będziemy Twoim przewodnikiem.