OfertaProjekty stron www

Sprawiamy, że firma staje się marką
Patrząc szerzej, tworzymy lepiej
Budujemy i realizujemy strategię wizualną

Wygląd to Twój pierwszy komunikat

Czy wiesz, że ogólnie rzecz ujmując, postrzeganie i poznawanie otaczającej nas rzeczywistości przebiega dwuetapowo?

Recepcja związana jest z doznaniem zmysłowym, a percepcja z reinterpretacją tychże doznań przez umysł. Nasz mózg jest tak skonstruowany, że podstawowym nośnikiem informacji z otoczenia jest dla niego obraz, a co za tym idzie — jako najistotniejszy zmysł człowieka uznawany jest wzrok. Informacje wizualne odbierane są przez nas nawet nieświadomie. Dlatego tak ogromną rolę odgrywają komunikaty wizualne — również w biznesie, a dokładniej w budowaniu marki.

Nasi Klienci
Re/Max
Carolina Toyota Bielsko
Karcher Apeks
Orange Animations Studio
Reconal
Totalmoney.pl
10 lat

doświadczenia

20+

specjalistów

200+

zrealizowanych projektów

275%

średni wzrost sprzedaży ecommerce

425%

średni wzrost ruchu organicznego w projektach

760%

średni wzrost ilości słów kluczowych w Google

Re Bena Gesta — patrzymy i widzimy szerzej

Zajmujemy się tworzeniem kompleksowego brandingu, wizerunku Twojej firmy. Tworzymy logotypy, grafiki, infografiki, banery, projekty wizytówek, roll-upy i szereg produktów cyfrowych, ze stronami i sklepami internetowymi na czele. Nasze koncepcje tworzone są zgodnie ze spójną wizją, składając się na niepowtarzalną identyfikację wizualną. Wszystko po to, by Twoja firma stała się marką — zyskała tak istotną widoczność i tożsamość.

Dlaczego grafika jest tak istotna?

Projektowanie graficzne jest jednym z najważniejszych elementów tworzenia marki. Wszelkiego rodzaju elementy identyfikacji – logo, wizytówki, ulotki, teczki czy papier firmowy są w większości przypadków pierwszą stycznością odbiorcy z firmą. Warto zatem zadbać o wyróżnienie się na tle konkurencji i stworzenie projektów, które zaintrygują i przede wszystkim – skłonią do interakcji. Aby to osiągnąć, konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalistów. Osoby, która doskonale czuje się w kwestiach związanych z identyfikacją wizualną, rozumie psychologię i jest w stanie zaproponować coś unikatowego.

Podstawowe elementy brandingu, takie jak logo, wizytówki, ulotki, roll-upy, bannery, teczki czy strony internetowe powinny być zaprojektowane zgodnie z najważniejszymi założeniami identyfikacji wizualnej, być spójne ze sobą i reprezentować jedną koncepcję. Zdarza się czasem, że elementy graficzne nie są ze sobą połączone – wizytówki wykonane są w innej koncepcji niż ulotki czy teczki. Nie wpływa to korzystnie na postrzeganie marki. Co więcej, nie może ona zyskiwać korzyści, wynikających ze spójnej identyfikacji wizualnej. Zasadniczo w takim wypadku traci wizerunkowo.

Najważniejsze zasady projektowania graficznego, czyli czym się kierujemy

W celu uzyskania pełni korzyści ze stworzenia unikalnego wizerunku marki opieramy się na podstawowych zasadach, które wyznaczają kierunek naszego działania. Pozwalają nam one uwypuklić cechy charakterystyczne marki i wyróżnić ją na tle konkurencji. To naprawdę działa!

 Kolor jako baza do dalszych działań

Pierwsze nasze skojarzenie z marką to zawsze kolor. To na kolorze opieramy w dużej mierze swój odbiór świata. Oko ludzkie może zobaczyć nawet 10 milionów różnych kolorów – począwszy od odcieni czerwieni, aż do fioletu. Obecność kolorów znacznie ułatwia nam poruszanie się po świecie. Weźmy za przykład czerwony kolor znaku ostrzegawczego. Informuje nas on o czyhającym niebezpieczeństwie, jeśli zdecydujemy się np. przejść w tym momencie przez ulicę czy skręcić na skrzyżowaniu samochodem. Nasze bezpieczeństwo determinowane jest zatem na podstawie podświadomego odbioru kolorów. To powód, dla którego wybór koloru do identyfikacji wizualnej jest tak ważny. W zależności od tego, jaki wybierzemy, będziemy tworzyć różnego rodzaju sieci skojarzeń w umysłach odbiorców.

Przedstawimy Ci teraz bardzo prosty przykład pewnego systemu skojarzeń. Wyobraź sobie następującą sytuację. Rodzina Don Corleone szykuje się do wyjścia na bal. Senior rodu zbliża się do drzwi, ubrany w czarny, elegancki smoking, gładzi spoczywającą na jego przedramieniu dłoń kobiety, odzianej w jedwabne, wytworne szaty. Wokół unosi się zapach ledwo przygaszonych cygar i ciężkich perfum. Major domu z właściwą sobie gracją pociąga za klamkę i odprowadza parę do zielonego Mercedesa. Towarzyszy im wzrokiem jeszcze przez moment.

Czy w powyższej historii wszystko gra? Czy jest jakiś szczegół, który zaburzył Twoje wyobrażenie? Sądzimy, że tak. I, że wiesz już doskonale, co mamy na myśli mówiąc o roli barw w budowaniu skojarzeń.

Linia, kształty, typografia…

Oprócz kolorów są to najważniejsze elementy konstrukcyjne każdego projektu graficznego. Opierając się na nich, jesteśmy w stanie stworzyć wiele – począwszy od bardzo prostych ikon, aż po złożone ilustracje. Już połączenie dwóch punktów pozwala nam otrzymać linię. Może ona składać się także z większej ilości punktów, co można byłoby porównać do atomów tworzących cząsteczki, które z kolei składają się na wszystkie obiekty wokół siebie. Dalej, jeśli dodamy kolejny punkt, to otrzymamy kształt – trójkąt. W ten sposób krok po kroku możemy rozbudowywać swoją grafikę.

Typografia to najprościej mówiąc forma przekazu tego, co tworzymy. Składa się na nią czcionka, dzięki której możemy z prostego napisu stworzyć coś niebanalnego, unikalnego. Większość czcionek zaprojektowana jest z myślą o określonym celu. Część z nich doskonale nadaje się do dużych bloków tekstu. Reszta z kolei, jako tytuły.

…skala, przestrzeń, siatka i wyrównanie oraz koncepcja wizualna

Skala pomoże Ci stworzyć kontrast i równowagę wewnątrz projektu oraz zachować między nimi odpowiedni balans. Co do zasady, nie wszystkie elementy w projekcie powinny mieć takie samo znaczenie. Ustalenie odpowiedniej hierarchii jest jedną z najważniejszych rzeczy dla każdego projektu graficznego. Musimy ustawić któryś element, jako centralny i na jego podstawie budować całą strategię wizerunkową marki.

Ważnym elementem na etapie projektowania jest pozostawienie przestrzeni w projekcie. Sposób jej przedstawienia ma bardzo duży wpływ na projekt. Musimy zachować odpowiednie proporcje, aby to np. nasze logo nie było przytłoczone przez zbyt duży napis.

Wykorzystanie siatki pozwala stworzyć własny, unikalny projekt, dzięki któremu to, co stworzyliśmy, jest przyjemniejsze w odbiorze. Jednocześnie, jeśli decydujemy się na nieskrępowany projekt, to powinniśmy mieć pomysł na interesujące jego przekazanie.

Dlaczego warto podjąć z nami współpracę?

Mamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu graficznym. Dzięki realizacji wielu projektów i współpracy z klientami z różnych branż możemy stwierdzić, że rozumiemy potrzeby rynku i jesteśmy bardziej elastyczni. W efekcie nasza praca jest doceniana przez klientów i współpracowników.

Przed rozpoczęciem współpracy otrzymasz stosowny brief do wypełnienia, na podstawie którego będziemy w stanie stworzyć dokładnie to, czego oczekujesz. Zawiera on kilkanaście pytań, które pozwolą nam lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i odpowiedzieć na Twoje oczekiwania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przejdź do innych sekcji na naszej stronie, związanych choćby z identyfikacją wizualną, czy pojęciem „key visual”.

 

  1. Identyfikacja wizualna

    Jak Cię widzą, tak Cię… kupują. Na identyfikację wizualną składają się wszystkie graficzne elementy reprezentujące markę — od loga do wizytówki.

  2. Visual Key

    Klucz do opracowania spójnej wizualnej reprezentacji, umożliwiający jednoznaczne skojarzenia z marką w umysłach odbiorców i zapadanie w ich pamięci.

  3. Strategia marki

    Dokument, do którego nawiązuje każde działanie marki. Definiuje jej wartości, cechy, zasady komunikacji i prezentacji, cele i kierunki ich realizacji.

  4. Księga wizualizacji

    Również Księga Znaku — to zbiór zasad dotyczących wykorzystywania, funkcjonowania, zamieszczania wizualnej reprezentacji marki.

  5. Logo

    Unikalny znak rozpoznawczy, forma ekspresji graficznej, która utożsamiana jest z marką. Stanowi podstawowy element identyfikacji wizualnej.

;

FAQNajczęściej zadawane
pytania

Czy dopuszczalna jest zmiana loga, logotypu lub całej identyfikacji wizualnej?

Tak. Proces zmiany identyfikacji wizualnej lub jej elementu mieści się w zakresie pojęcia rebrandingu. Czasem cała strategia wizualna wymaga zmiany lub odświeżenia i nie ma w tym nic dziwnego (o ile nie dzieje się to zbyt często). Rebranding jest jednak procesem złożonym, wymagającym pieczołowitości i dokładności.

Ciekawym przykładem rebrandingu jest zmiana szaty graficznej produktów oraz wyglądu budynków sieci McDonalds. Kiedyś były czerwone i towarzyszył im klaun. Obecnie zyskały elegancki szyk i stonowaną kolorystykę. I jeszcze jedno — sieć określa swoje placówki mianem „restauracji” – to również element świadomego budowania marki.

Co możecie dla mnie zaprojektować?

Właściwie wszystko. Od loga, przez stronę internetową, po wrażenia odbiorców. Działamy kompleksowo, co znaczy, że jesteśmy w stanie zająć się niemal wszystkim, co reprezentuje Ciebie i Twoją działalność przed odbiorcami. Tworzymy strategie marek, ich identyfikacje wizualne, strony internetowe i inne produkty cyfrowe.

Skontaktuj się z nami i powiedz czego potrzebujesz lub co chcesz osiągnąć. Nim podejmiesz jakąkolwiek decyzję o współpracy — chętnie poznamy Twoje oczekiwania i  doradzimy Ci najlepiej, jak tylko potrafimy.

Na jakiej podstawie tworzycie projekty graficzne?

Każdy projekt graficzny wymaga indywidualnego podejścia, poświęcenia sporej uwagi, nakładu czasu i pracy. Wszystkie elementy identyfikacji wizualnej powinny tworzyć spójną całość, być unikatowe, wyróżniać się w swojej branży, ale też poniekąd w nią wpisywać. Dążymy również do tego, by każdy projekt graficzny był czytelny i przejrzysty, estetyczny i atrakcyjny dla odbiorcy. Badamy, obserwujemy, pytamy, wnioskujemy. Potem tworzymy.

Artykuły Nowy w świecie marketingu?
Będziemy Twoim przewodnikiem.