OfertaSocial media marketing

Kwintesencja współczesnego brandingu
Bogactwo metod, mnogość korzyści
Wykorzystaj potencjał social mediów

Social media marketing — co to takiego?

Social media marketing bazuje na budowaniu i wykorzystaniu zaangażowania użytkowników portali społecznościowych.

Social media marketing to, innymi słowy, marketing w mediach społecznościowych. To ogół działań mających na celu budowanie wizerunku marki oraz generowanie ruchu na stronie poprzez zdobywanie uwagi internautów — użytkowników serwisów społecznościowych. Działania o charakterze marketingowym mają w przestrzeni social media niepodważalną wartość — umożliwiają dotarcie do określonych grup docelowych. Nieważne czy mowa o lokalnych wędkarzach, młodych matkach, podróżnikach, czy amatorach majsterkowania — social media marketing daje możliwość kierowania komunikatów do niemal każdej grupy odbiorców.

Nasi Klienci
Re/Max
Carolina Toyota Bielsko
Karcher Apeks
Orange Animations Studio
Reconal
Totalmoney.pl
10 lat

doświadczenia

20+

specjalistów

200+

zrealizowanych projektów

275%

średni wzrost sprzedaży ecommerce

425%

średni wzrost ruchu organicznego w projektach

760%

średni wzrost ilości słów kluczowych w Google

Social media marketing — co to takiego?

Zaangażowanie to może dotyczyć samej marki lub konkretnych produktów, czy usług. Zadowolony lub choćby zaintrygowany odbiorca, chętnie podzieli się opiniami i wrażeniami ze znajomymi np. poprzez publikację posta, albo pozostawienie komentarza. Marka w ten sposób staje się wiarygodna, buduje zaufanie odbiorców, którzy z czasem stają się klientami. Wszystko to wpisuje się w kwintesencję współczesnego brandingu.

Metod social media marketingu jest całe mnóstwo. W zależności od specyfiki serwisu społecznościowego — kanału komunikacji, można wymienić choćby strony typu fanpage,  gry, quizy, blogi, wideo, marketing wirusowy, darmowe i płatne formy reklamy, jak choćby Facebook Ads.

Social media marketing — kanały komunikacji

Media społecznościowe mogą pełnić różne funkcje, być przestrzenią dla różnych grup odbiorców z różnymi celami i motywami korzystania z tego typu serwisów. Główne funkcje danego portalu społecznościowego obrazują naturalnie jego użytkowników. To oczywiście podstawowa informacja dla potencjalnego reklamodawcy. Najczęstszymi funkcjami serwisów społecznościowych jest publikacja opinii, konfrontacja poglądów, dzielenie się zasobami (np. muzyką), budowanie i podtrzymywanie znajomości, udostępnianie aktualności oraz rzecz jasna — umożliwienie komunikacji.

Ze względu na specyfikę powiązań użytkowników i ich wspólnych relacji, można dokonać podstawowego podziału serwisów społecznościowych na:

 • towarzyskie media społecznościowe, takie jak Facebook
 • publikacyjne social media np. Instagram lub YouTube
 • zawodowe social media, takie jak LinkedIn, czy GoldenLine
 • konsumenckie serwisy społecznościowe np. Facebook Marketplace

Projektując kampanię, należy wziąć pod uwagę charakter mediów społecznościowych, które mają stanowić jej kanał.

10 najpopularniejszymi social mediów w Polsce:

 • YouTube
 • Facebook
 • Facebook Messenger
 • Instagram
 • What’sApp
 • Twitter
 • Skype
 • Snapchat
 • LinkedIn
 • Pinterest

Do popularnych w naszym kraju serwisów społecznościowych na chwilę obecną (drugi kwartał 2021 roku) można zaliczyć również: Twitch, Reddit, TikTok, WeChat, Viber oraz zamknięty w lipcu tego roku portal — nk.pl.

Dlaczego w ogóle warto zadbać o wizerunek w social mediach?

W dzisiejszym świecie media społecznościowe odgrywają coraz istotniejszą rolę. Z każdym dniem stają się coraz ważniejsze w szerokim świecie marketingu internetowego. Można nawet powiedzieć, że bez nich marketing internetowy nie istnieje.

Niewykorzystanie potencjału, jaki oferują w dzisiejszym świecie social media to dla wielu firm utrata dużych możliwości, z których często nie zdają sobie sprawy.

Staramy się to zmienić, pokazując możliwości – strategie, plany i działania, – które są dobrym przykładem wykorzystania mediów społecznościowych. Podejmujemy wyłącznie współpracę transparentną. Chcemy, abyś wiedział, dlaczego podejmujemy określone ruchy, co jest ważne w social media i w jaki sposób sprawić, abyś zyskiwał coraz większą liczbę odbiorców, oraz budował z nimi relacje.

Social Media – dlaczego warto je wybrać?

Korzyści z dużej aktywności w mediach społecznościowych są wielowymiarowe. Warto o tym pamiętać decydując się z nami na współpracę lub rozpoczynając działania na własną rękę. Czasami korzyści te są nieoczywiste i nie dają rezultatów od razu. Dopiero po pewnym czasie można się przekonać, że działania te przyniosły rezultat w postaci np. pozyskania nowego kontrahenta.

Najważniejsze powody, dla których powinieneś stać się aktywnym w social media:

 • Będziesz mógł pokazać swoją markę

Dzięki aktywności na Facebooku czy Instagramie będziesz mógł zwiększać świadomość swojej marki i pokazać swoim odbiorcom, w jaki sposób działasz. Oprócz tego będziesz mógł budować relacje czy zwiększać sprzedaż.

 • Zbudujesz społeczność wokół swojej firmy

Odbiorcy chętnie angażują się w biznes, którego mogą być częścią. Chętniej wybierają produkty albo podejmują współpracę (jeśli firma oferuje usługi), czy biorą aktywny udział w życiu firmy, poprzez komentowanie postów. Zbudowanie emocjonalnej więzi znacznie zwiększa Twoje szanse na to, że Twój odbiorca stanie się Twoim klientem.

Jakie jeszcze korzyści uzyskasz?

 • Usprawnisz obsługę klienta

Przestrzeń do komunikacji między marką a klientem, która tworzy się poprzez aktywność w mediach społecznościowych, wpływa korzystnie na obsługę klienta. Dlaczego? Komunikacja jest bardzo ułatwiona i przede wszystkim skierowana bezpośrednio do odbiorcy. Marka może na bieżąco reagować na uwagi swoich klientów, którzy przekazują je w komentarzu. Odbiorcy widzą natomiast realne efekty działań – np. zmiany w procesie obsługi po zrealizowaniu sprzedaży.

 • Poprawisz ruch na swojej stronie internetowej

Dzięki aktywności w mediach społecznościowych będziesz, mógł zapraszać swoich odbiorców na stronę internetową, gdzie czekać będzie na nich np. darmowy e-book lub podstrona z poradami dotyczącymi branży, w której działasz.

A oprócz tego…

Obecność w social media wymaga od Ciebie poświęcenia najważniejszego aktywa, jakie istnieje, czyli czasu. Pozwala to znacznie obniżyć koszty marketingu Twojej firmy, bo w przypadku korzystania z rozbudowanych systemów reklamowych musiałbyś wydawać duże pieniądze, aby zobaczyć efekty. Mądrze prowadzone kampanie reklamowe w mediach społecznościowych z każdym miesiącem są coraz tańsze, dzięki obniżeniu wartości CPC, czyli Cost Per Click.

Ograniczenia? Zasadniczo nie występują

Prawidłowa organizacja kampanii reklamowych w mediach społecznościowych daje niemal nieograniczony zasięg reklamowy. W prosty sposób będziesz mógł dotrzeć do użytkowników na drugim końcu świata.

Jak w pełni wykorzystać moc social mediów?

Przede wszystkim potrzebujesz strategii i planu, jak przy wszystkich działaniach, mających charakter długofalowy i mających z założenia przynieść zyski. W tym celu najlepiej stworzyć sobie kalendarz miesięczny i zaplanować posty, które chcemy publikować oraz te, które chcemy promować. Najlepiej w planie uwzględnić różne rodzaje postów — informacyjne, sprzedażowe czy o charakterze RTM (ang. Real Time Marketing), czyli odpowiadające potrzebom konkretnej chwili i związane z tym, co się dzieje w danym momencie w sieci.

Tworzysz regularnie posty w social media? Nie zbierasz zbyt dużo reakcji ze strony swoich fanów? A może masz poczucie, że Twoja komunikacja jest nieefektywna lub Twoje reklamy nie działają tak, jakbyś tego oczekiwał?

Jeśli na któreś z powyższych odpowiedziałeś tak, to możemy zaryzykować stwierdzenie, że audyt social media może Ci bardzo pomóc i odpowiedzieć na wiele nurtujących kwestii. Dlaczego? Zyskasz informacje na temat tego, co robisz dobrze, a co można byłoby poprawić. Zazwyczaj — tego pola do rozwoju jest naprawdę sporo. Wynika to również z faktu, że cały świat social media zmienia się bardzo dynamicznie i nieustannie dostarcza nam nowych bodźców. To z kolei pozostawia szerokie pole do popisu. Każdy dzień to nowe możliwości rozwoju i okazja do wykonywania kolejnych kroków.

Warto mieć świadomość tego, w jaki sposób social media kreują naszą rzeczywistość i wykorzystać je do własnych celów. Każdego dnia publikowane są miliony postów na całym świecie. Zakładane są kolejne konta i tworzone nowe formy przekazu. Zdarza się, że w tym zgiełku bardzo ciężko się odnaleźć i wybrać dla siebie optymalną formę działania.

Aktywność w social media? Postaw na profesjonalistów!

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób wykorzystać potencjał swojej firmy w mediach społecznościowych to zdaj się na profesjonalistów, którzy mają wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Wiemy, w jaki sposób prowadzić komunikację marki i na podstawie jakich wartości działać.

Tworzymy i opiekujemy się profilami w social media. Opracowujemy strategię, zawierającą plan postów, kampanii reklamowych i wpisów sponsorowanych, z uwzględnieniem filmów, grafik i infografik, oraz konkursów. Budujemy relacje oparte na zaufaniu odbiorców.

Potrafimy zaangażować fanów, stworzyć i zoptymalizować kampanię reklamową, wykorzystując wszystkie potencjały choćby Facebook Ads. Wszystkich tych elementów uczyliśmy się na własnych stronach internetowych i na licznych szkoleniach, w których uczestniczyliśmy.

 1. Cel

  Zanim rozwiniesz skrzydła w social media marketingu, powinieneś zadać sobie pytanie o to, co chcesz uzyskać działaniami na platformach społecznościowych. Jeśli wyznaczysz cele — łatwiej będzie wybrać konkretny portal (lub portale), który najlepiej i najpełniej wpisze się w możliwości realizacji wyznaczonych założeń i celów.

 2. Regularność działań

  Konsekwencja i systematyczność w działaniu jest kluczem do sukcesu w social media marketingu. Pamiętaj, że z portali społecznościowych codziennie korzystają miliony użytkowników, którzy mogą stanowić Twoją grupę docelową. Częstotliwość wrzucania postów warto ustalić na początku działań.

 3. Monitorowanie efektów

  Działania w mediach społecznościowych wymagają nieustannego monitorowania efektywności i skuteczności. Determinuje to strategię i plan takich działań — czasem wystarczy mniej postów w tygodniu, ale za to publikowanych w innym paśmie czasowym, by odmienić oblicze zasięgu i skuteczności.

 4. Wzywanie do działania

  Posty w social mediach powinny być nie tylko nadawaniem komunikatów, czy nawet prowadzeniem konwersacji, ale też powinny zachęcać odbiorców do podjęcia działania. Pobudzenie to zaangażowania i aktywności jest bardzo istotne — nieocenioną pomocą są tutaj techniki CTA, czyli „call to action”.

 5. Spójność wizualna

  Każdy komunikat, który generujesz, powinien wpisywać się w założenia identyfikacji wizualnej, firmowy key visual. Pomoże Ci to budować wizerunek marki godnej zaufania, rzetelnej i wiarygodnej. Spójność wizualna powinna dotyczyć każdego elementu Twojej obecności i działalności w internecie.

;

FAQNajczęściej zadawane
pytania

W jaki sposób pracujecie?

W obszarze social media podstawą naszych działań jest wykonanie strategii marki, która jest materiałem kierunkującym na cały okres współpracy. W ramach jej przygotowania wybieramy archetyp marki, wybieramy kanały komunikacji, tworzymy plany contentowe, robimy benchmarki lokalny i globalny (polski i zagraniczny) oraz przygotowujemy przykładowy plan działania.

Czym się wyróżniacie?

Przede wszystkim długofalowym patrzeniem globalnym na wiele kanałów komunikacji, zakładając, że tylko symultaniczna praca da rezultaty, jakich oczekują obie strony. Nie izolujemy poszczególnych kanałów komunikacji – wiemy bowiem, że tylko holistyczne podejście daje bardzo dobre rezultaty.

Na co mogę liczyć z Waszej strony?

Na kompleksowe podejście, czyli tworzenie postów, grafik i reklam w obrębie social media, a także na łączenie tego z tworzeniem artykułów na blog.

Czy wystarczy mi konto na Facebooku?

Wszystko zależy od celu Twojej obecności i aktywności w obszarze social mediów, a także od Twoich potrzeb, możliwości i oczekiwań. Aktualnie prowadzenie profilu na Facebooku bywa niewystarczające, choć nadal jest podstawową formą obecności i działań w mediach społecznościowych. Optymalnym rozwiązaniem mogą okazać się profile i kampanie np. na Instagramie lub Twitterze.

Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy w identyfikacji optymalnych dla Ciebie rozwiązań — decyzję podejmiesz samodzielnie.

Artykuły Nowy w świecie marketingu?
Będziemy Twoim przewodnikiem.