OfertaFacebook ADS

Kwintesencja precyzji działania
Niskie koszty — wielkie profity
Niepowtarzalne zasięgi i efekty

Nasi Klienci
Re/Max
Carolina Toyota Bielsko
Karcher Apeks
Orange Animations Studio
Reconal
Totalmoney.pl
10 lat

doświadczenia

20+

specjalistów

200+

zrealizowanych projektów

275%

średni wzrost sprzedaży ecommerce

425%

średni wzrost ruchu organicznego w projektach

760%

średni wzrost ilości słów kluczowych w Google

Facebook Ads

Czy wiesz, że z mediów społecznościowych korzysta niemal 54% ludzi na Ziemi? Samego Facebooka używa miesięcznie 2,8 miliardów osób na świecie. W Polsce natomiast na 38 milionów obywateli, aż 21,5 miliona to użytkownicy Facebooka. Obok tak ogromnej grupy osób po prostu nie można przejść obojętnie, jeśli dąży się do zakomunikowania czegokolwiek. Tym bardziej, jeśli komunikat ma charakter marketingowy.

Facebook daje imponujące możliwości marketingowe. Doskonałym uzupełnieniem prowadzenia strony na Facebooku są kampanie reklamowe, których potencjał trudno przecenić. System reklam na najpopularniejszym w skali świata portalu społecznościowym nazywa się Facebook Ads. Przyjrzymy się teraz specyfice i możliwościom, jakie daje.

Facebook Ads — możliwości zasięgu reklamy

Już w pierwszym akapicie zaznaczyliśmy potęgę zasięgu Facebooka. Jednak warto jeszcze na wstępie zaznaczyć, że Facebook jest właścicielem innych serwisów np. Messengera, czy Instagrama — oznacza to ni mniej, ni więcej, że reklama emitowana w ramach kampanii Facebook Ads wyświetli się również na tych portalach. Tzw. Menadżer reklam umożliwia kierowanie treści reklamowych do określonych grup odbiorców — niezależnie od kryteriów ich klasyfikacji. A te mogą być zgoła różne — od podziału przez pryzmat zainteresowań, poprzez kryteria wieku, na lokalizacji kończąc. Sprecyzowanie grupy odbiorców to krok milowy w opracowaniu strategii marki i jej sposobu komunikacji. Facebook Ads od razu pozwala wybrać grupy użytkowników, które potencjalnie wpisują się w grupę odbiorców marki, i właśnie do nich kierować określone treści.

Facebook Ads — format reklamy

Kampanie reklamowe w ramach Facebook Ads mogą przybierać różne formy, tak tekstowe, graficzne, jak i multimedialne. Spośród formatów dostępnych na Facebooku wymienić należy:

 • zdjęcia i infografiki
 • wideo
 • stories, czyli relacje/zdarzenia
 • karuzela, czyli nawet 10 obrazów z linkami w jednej reklamie
 • pokaz slajdów
 • kolekcja — format kilkuelementowy
 • demo, czyli podgląd np. aplikacji

Facebook Ads — główne zalety kampanii

Korzyści płynące z prowadzenia kampanii reklamowej na Facebooku są liczne niemal jak jego użytkownicy. Do głównych zalet Facebook Ads należy zaliczyć:

 • efektywność — efekty płatnych reklam na Facebooku bardzo szybko można zauważyć i zmierzyć; skala rezultatów zazwyczaj przerasta oczekiwania reklamodawcy
 • zasięg — niech liczby przemówią same za siebie: 2,8 miliarda ludzi na świecie i 21,5 miliona w Polsce aktywnie używa Facebooka — to dane z marca 2021 roku, a tendencja użytkowania platformy jest wciąż wzrostowa
 • możliwość określenia grupy docelowej — potencjalnie zainteresowanych Twoją ofertą odbiorców, da się dokładnie doprecyzować. Wybierając przeróżne kryteria, takie jak wiek, płeć, lokalizacja, czy zainteresowania, możesz skierować komunikat wyjątkowo precyzyjnie
 • wiele form reklamy do wyboru — filmy, kolekcje, pokazy slajdów, karuzele, stories itd. Różnorodność formatów reklam na Facebooku daje jeszcze lepsze efekty
 • cena — nie da się ukryć, że Facebook Ads oferuje rewelacyjne i rewolucyjne wręcz efekty, przy stosunkowo niskiej cenie za reklamę
 • forma rozliczeń — to niepodważalna zaleta. Płacisz za efekty — proste, atrakcyjne, transparentne
 • mierzalność efektów — cały czas masz dostęp do wielu statystyk, które stanowią strategiczne odniesienie do dalszej polityki reklamowej. W telegraficznym skrócie: wiesz co, kiedy i na kogo oddziałało
 • opcja remarketingu — użytkownik zobaczy Twoją reklamę kilkukrotnie, co nieporównywalnie zwiększa szansę na transakcje.

Skorzystanie z możliwości, które daje Facebook Ads, może zrewolucjonizować chyba każdą działalność. Jest to opcja, którą bez zawahania się polecamy. Jednak często jeszcze pokutuje swoista nieufność do Facebooka i innych mediów społecznościowych.

Po co w ogóle być na Facebooku?

Słyszałeś/słyszałaś kiedyś hasło głoszące, że jeżeli nie ma Cię na Facebooku, to nie istniejesz? Początkowo wiele osób odbierało je żartobliwie. Jednak czas pokazał, że szczególnie w sferze marketingu, brandingu, prowadzenia jakiejkolwiek działalności — jest ono mocno osadzone w rzeczywistości.

Znaczenia obecności w mediach społecznościowych chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. To dzisiaj prawdziwe pole wymiany informacji oraz promocji, reklamy i marketingu. Wielu z nas bacznie śledzi profile znanych marek i osób. To w niektórych kręgach wyznacznik statusu — ilość obserwujących, ilość komentarzy, ilość polubień. Nawet jeśli potraktujemy te liczby z przymrużeniem oka, to nie da się ukryć, że są one dzisiaj mocno opiniotwórcze i od tego nie uciekniemy w żaden sposób. Wręcz przeciwnie — powinniśmy to wykorzystać.

Dzisiaj nie ma efektywnego i szybkiego rozwoju bez rzetelnie prowadzonych mediów społecznościowych. Powód jest prosty — każdy przed podjęciem współpracy może zaledwie trzema klikami, zdobyć informacje o nas nawet sprzed kilku lat. Wtedy — prowadząc w sposób ciekawy swoje media społecznościowe — możemy wiele zyskać lub może się okazać, że król jest nagi i współpracy nie będzie.

Kreowanie wizerunku swojego i swojej marki to dzisiaj absolutna podstawa, jeśli myślimy o tym, aby się rozwijać, sprzedawać coraz więcej i tworzyć nowe produkty. Nie ma prostszej drogi dotarcia do klienta, aniżeli wykorzystanie mediów społecznościowych. Jeśli posiadamy 1000 znajomych, to jest to nasza pierwsza grupa docelowa dla nowego pomysłu. Warto zapytać ich o zdanie, publikując post na swojej tablicy… prawda, że proste? A co najlepsze — może się tak zdarzyć, że dyskusja pod postem stanie się podwalinami do podjęcia konkretnych działań, a może pokaże nowy trend lub zaakcentuje zmianę. Ciężko to przewidzieć, jednak pokazuje to w bardzo prosty sposób, jak można używać mediów społecznościowych.

A to tylko jeden z elementów. Są przecież jeszcze posty sponsorowane, grupy, fanpage, relacje…i oczywiście Facebook Ads. Ilość obszarów możliwych do wykorzystania jest naprawdę spora. Poza postami sponsorowanymi i kampaniami reklamowymi, działania na Facebooku są darmowe, co jest ich niewątpliwym plusem.

 1. Zasięgi

  Codziennie z Facebooka korzysta ponad 20 milionów Polaków, czyli większość społeczeństwa. Daje to możliwość dotarcia z komunikatem marketingowym do ogromnej liczby odbiorców. Facebook Ads obejmuje również wyświetlanie reklam na Instagramie — czyli platformie społecznościowej z obecnie największym potencjałem, cały czas szybującym w górę.

 2. Precyzja

  Facebook Ads umożliwia dotarcie komunikatu do konkretnej grupy odbiorców, którą sam określasz przy pomocy takich danych jak m.in. demograficzne, czy geograficzne. Mało tego — możesz precyzyjnie dobierać użytkowników do grupy docelowej, kierując się takimi kryteriami jak zainteresowania, a nawet zachowania.

 3. Efekty i ich mierzalność

  Efektywność kampanii reklamowej możesz obserwować i analizować niemal od razu po jej uruchomieniu. Na bieżąco śledzisz rezultaty i koszty. Facebook Ads posiada narzędzia analityczne, przy pomocy których bez trudu uzyskasz dane, statystyki i inne informacje pomocne choćby przy planowaniu dalszych działań.

 4. Koszty i zyski

  Sam decydujesz, ile środków przeznaczasz na reklamy Facebook Ads. Ty ustalasz budżet i w prosty sposób obliczasz zwrot z inwestycji — wskaźnik ROAS ukazuje, ile przyniosła Ci każda zainwestowana złotówka.

 5. Wartości dodane?

  Decydując się na kampanię reklamową z Facebook Ads, budujesz rozpoznawalność i świadomość Twojej marki. Wzrost wskaźnika konwersji i sprzedaży to cenne, mierzalne zyski, ale to budowanie wizerunku i wiarygodności przyniesie długofalowe i wszechstronne korzyści.

;

FAQNajczęściej zadawane
pytania

Co mogę osiągnąć dzięki kampaniom na Facebooku?

Zazwyczaj podaje się trzy główne cele reklamowe na Facebooku, które osiągane są zawsze, choć w różnym stopniu. I są to bardziej obszary niż wąskie kategorie. Pierwszym z nich jest świadomość, rozpoznawalność, budowanie wizerunki i wiarygodności. Drugi związany jest z interakcją, aktywnością, działaniami, użytkowników po kontakcie z komunikatem. Może być to polubienie opublikowanego materiału, jak i odwiedziny firmowej strony internetowej. Możliwości reakcji odbiorcy jest bardzo wiele. Trzeci obszar możliwych korzyści można określić ogólnie mianem konwersji — to konkretne działania użytkowników, związane bardziej bezpośrednio z zakupem Twoich usług lub produktów.

Czy mogę wykorzystać opublikowanego już posta, czy postawić jednak na nowy format?

Oczywiście, można wybrać opcję promocji gotowego posta, który zafunkcjonował już wcześniej na Twoim fanpage’u. Jednak konsekwencją takiego wyboru jest brak możliwości wprowadzenia zmian. Oznacza to, że promowany będzie materiał dokładnie w takiej postaci, w jakiej został początkowo opublikowany. Warto zdecydować się na skonstruowanie nowego komunikatu — zyskujesz wtedy całkowitą kontrolę nad treściami, nagłówkami, opisami linków, czy tekstami w przycisku.

Co to jest remarketing?

Remarketing to ponowienie przekazu, kontaktu z odbiorcą, który miał już styczność z Twoją marką, czy też z Twoim komunikatem reklamowym. Często to skuteczny sposób na domknięcie transakcji. W przypadku Facebook Ads świetnym narzędziem, związanym między innymi z remarketingiem jest Piksel Facebooka.

Czym jest Piksel Facebooka?

Piksel jest narzędziem analitycznym, które pomaga mierzyć efektywność kampanii reklamowych, czy docierać do klientów — zarówno nowych, jak i tych, którzy już wykazali oczekiwaną aktywność w obrębie witryny.

Analizie poddawane są działania podejmowane przez użytkowników. Wnioski tych analiz są, mówiąc kolokwialnie, na wagę złota.

Artykuły Nowy w świecie marketingu?
Będziemy Twoim przewodnikiem.