dobrze wykonawszy pracę

Kampanie reklamowe

Planujemy i realizujemy kampanie reklamowe nastawione na konkretne cele. Wykorzystujemy w tym celu Google Ads i Facebook Ads. Uzyskujemy wymierne rezultaty, skalowalne przy pomocy odpowiednich narzędzi.

Oferta PDF Napisz do nas

Czy wiesz, że ...

Każdego roku na całym świecie na reklamę wydaje się ponad 500 miliardów dolarów?

Dlaczego warto zdecydować się na kampanie reklamowe?

Postępująca digitalizacja na świecie doprowadziła do sytuacji, w której większość działań marketingowych przenoszonych jest do Internetu. Z każdym rokiem rosną wydatki na reklamę internetową w różnych obszarach – Facebooku, Instagramie czy Google.

Marketing internetowy jest coraz silniejszą bronią, po którą sięgają firmy i osoby prywatne, które chcą zaistnieć w świadomości swoich odbiorców. Dzisiaj każdy z nas korzysta ze smartfona przez średnio dwie godziny… Będąc przedsiębiorcą grzechem, byłoby nie skorzystać z możliwości tak łatwego dotarcia do odbiorcy.

Co do zasady możemy reklamę internetową podzielić na dwa obszary – jawną i niejawną. Pierwsza z nich w sposób oczywisty i jasny informuje o profilu działalności firmy, korzyściach wynikających ze współpracy oraz możliwych do uzyskania rabatach. Druga z kolei wykorzystuje działania nieoczywiste, podprogowe do informowania o bieżącej działalności firmy.
Wyróżniamy kilka najważniejszych formatów reklamowych – reklamę display w formie banerów reklamowych, marketing w formie artykułów sponsorowanych, artykułów natywnych, oraz komunikatów PR, a także reklamę bezpośrednią, czyli mailing reklamowy i newsletter.

co wchodzi w sklad projektowania graficznego
znaczenie kampani reklamowych

Od czego zacząć działania? Od planowania kampanii reklamowych!

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jaki jest cel naszych działań i jaki efekt chcielibyśmy uzyskać. Wybór odpowiedniego formatu reklamowego możliwy jest dopiero w momencie, w którym jasnym jest to, co chcemy osiągnąć. Inny format wybierzemy bowiem, jeśli skupimy się na pozyskaniu nowych klientów i zwiększeniu sprzedaży, a inny na budowaniu wśród odbiorców wizerunku naszej firmy, jako specjalisty w swojej dziedzinie.

Drugim krokiem jest przemyślenie, do jakiej grupy odbiorców chcemy dotrzeć z naszą reklamą. O tym, jak ich zaangażować pisaliśmy w tym wpisie na blogu.W zależności od tego, jaką wybierzemy, również będziemy musieli wybrać odpowiednią kreację graficzną i przekaz tekstowy. Inaczej będziemy się bowiem zwracać do przedsiębiorców, a inaczej do młodych osób, które chcą podbić świat.

cele kampani reklamowych

Przemyśl swoje cele

Teraz powinniśmy określić miejsce, z którego będziemy chcieli dotrzeć do interesującego nas użytkownika. Na tym etapie należy zastanowić się między innymi nad serwisami, w których moglibyśmy się promować, a które są spójne z wizerunkiem naszej firmy i pasują do naszej branży. To również czas na to, aby zastanowić się, z jakich nośników reklamy skorzystać – czy będzie to Google Ads, czy Facebook Ads, czy jeszcze inne media. Warto pamiętać, że dla wielu z nich podstawę stanowi interesująca strona internetowa, np. w formie landing page.

W czwartym kroku należy odpowiedzieć sobie na pytanie – w jaki sposób połączyć wszystkie formaty reklamowe? Nie zawsze jest to możliwe, jednak im więcej korelacji tym większa szansa na to, że działania marketingowe przyniosą pozytywne rezultaty. Chodzi tutaj między innymi o to, aby razem z płatnymi działania reklamowymi podejmowane były także działania organiczne, czyli razem z kampanią na Facebooku, miejsce miały również regularne publikacje postów. Innym przykładem jest wykorzystanie Pixela Facebooku, aby skutecznie prowadzić działania remarketingowe, czyli np. w pierwszej kolejności kierować reklamę na Facebooku, aby następnie pokazywać banery w ramach reklam Google.

Projektowanie graficzne

Jakie kampanie reklamowe są najbardziej efektywne?

Przede wszystkim przemyślane. Skierowane do odpowiedniej grupy odbiorców, zawierające jasny, ale unikatowy przekaz. Wyjątkowe i… jeszcze raz przemyślane. Dzisiaj ścieżka zakupowa u konsumentów znacznie się wydłużyła. Jeśli nie zadbamy o to, aby nasz potencjalny nabywca otrzymał to, czego chce – jasne informacje, dobry produkt, rzetelną obsługę klienta – to prawdopodobnie możemy zapomnieć o tym, że wybierze właśnie nas. Kampania reklamowa w Internecie jest często tylko bodźcem, który ma nadać rozpęd reszcie działań podejmowanych przez Klienta. Pamiętaj o tym, na etapie planowania swoich działań.

kampanie reklamowe w internecie

O czym warto jeszcze pamiętać?

Jednocześnie pamiętaj o tym, że większość nabywców potrzebuje zobaczyć Twój komunikat od 4 do 6 razy, aby zdecydować się na zakup czy podjęcie działania. Dlatego musisz w taki sposób prowadzić swoje działania, aby nie były one skoncentrowane wyłącznie na jednej platformie i jednej formie przekazu, przy jednoczesnym zachowaniu spójności.

wielowymiarowość kampanii reklamowych

W jaki sposób w pełni wykorzystać kampanie reklamowe?

My działamy w ten sposób, wykorzystując przede wszystkim remarketing. Wiemy, że potrzebuje on różnych bodźców przed podjęciem decyzji o zakupie. Chcemy go przekonać unikalną ofertą, stąd stosujemy różne formy reklamowe, które zawarte są w spójnym planie marketingowym.
Bazując na własnych doświadczeniach, przekonaliśmy się, że wyłącznie synergiczne działania przynoszą pożądane rezultaty. Dlatego taką formę współpracy proponujemy naszym klientom. Przeczytaj więcej o tym, co wchodzi w skład nowoczesnego SEO.

A dla Ciebie, jaką kampanię możemy dobrze przygotować?