dobrze wykonawszy pracę

Grafika

Zajmujemy się tworzeniem kompleksowego brandingu – logotypów, grafik, infografik, banerów, projektów wizytówek i roll-upów. Nasze koncepcje tworzone są zgodnie ze spójną wizją, opakowane w spójnej formie.

Pobierz Brief Oferta PDF Napisz do nas

Czy wiesz, że ...

94% użytkowników swoje pierwsze wrażenie na temat marki opiera na jej prezentacji wizualnej?

Dlaczego grafika jest tak istotna?

Projektowanie graficzne jest jednym z najważniejszych elementów tworzenia marki. Wszelkiego rodzaju elementy identyfikacji – logo, wizytówki, ulotki, teczki czy papier firmowy są w większości przypadków pierwszą stycznością odbiorcy z marką. Warto zatem zadbać o wyróżnienie się na tle konkurencji i stworzenie projektów, które zaintrygują i przede wszystkim – skłonią do interakcji. Aby to osiągnąć, konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalistów. Osoby, która doskonale czuje się w kwestiach związanych z identyfikacją wizualną, rozumie psychologię i jest w stanie zaproponować coś unikatowego.

Podstawowe elementy brandingu, takie jak logo, wizytówki, ulotki, roll-upy, bannery, teczki czy strony internetowe powinny być zaprojektowane zgodnie z najważniejszymi założeniami identyfikacji wizualnej, być spójne ze sobą i reprezentować jedną koncepcję. Zdarza się czasem, że elementy graficzne nie są ze sobą połączone – wizytówki wykonane są w innej koncepcji niż ulotki czy teczki. Nie wpływa to korzystnie na postrzeganie marki. Co więcej, nie może ona zyskiwać korzyści, wynikających ze spójnej identyfikacji wizualnej. Zasadniczo w takim wypadku traci wizerunkowo.

co wchodzi w sklad projektowania graficznego
grafika

Najważniejsze zasady projektowania graficznego, czyli czym się kierujemy

W celu uzyskania pełni korzyści ze stworzenia unikalnego wizerunku marki opieramy się na podstawowych zasadach, które wyznaczają kierunek naszego działania. Pozwalają nam one uwypuklić cechy charakterystyczne marki i wyróżnić ją na tle konkurencji. To działa!

 

kolor w grafice korzyści

Kolor jako baza do dalszych działań

Pierwsze nasze skojarzenie z marką to zawsze kolor. To na kolorze opieramy w dużej mierze swój odbiór świata. Oko ludzkie może zobaczyć nawet 10 milionów różnych kolorów – począwszy od odcieni czerwieni, aż do fioletu. Obecność kolorów znacznie ułatwia nam poruszanie się po świecie. Weźmy za przykład czerwony kolor znaku ostrzegawczego. Informuje nas on o czyhającym niebezpieczeństwie, jeśli zdecydujemy się np. przejść w tym momencie przez ulicę czy skręcić na skrzyżowaniu samochodem. Nasze bezpieczeństwo determinowane jest zatem na podstawie podświadomego odbioru kolorów. To powód, dla którego wybór koloru do identyfikacji wizualnej jest tak ważny. W zależności od tego, jaki wybierzemy, będziemy tworzyć różnego rodzaju skojarzenia w głowie.

grafika

Linia, kształty, typografia...

Oprócz kolorów są to najważniejsze elementy konstrukcyjne każdego projektu graficznego. Opierając się na nich, jesteśmy w stanie stworzyć wiele – począwszy od bardzo prostych ikon, aż po złożone ilustracje. Już połączenie dwóch punktów pozwala nam otrzymać linię. Może ona składać się także z większej ilości punktów, co można byłoby porównać do atomów tworzących cząsteczki, które z kolei składają się na wszystkie obiekty wokół siebie. Dalej, jeśli dodamy kolejny punkt, to otrzymamy kształt – trójkąt. W ten sposób krok po kroku możemy rozbudowywać swoją grafikę.

Typografia to najprościej mówiąc forma przekazu tego, co tworzymy. Składa się na nią czcionka, dzięki której możemy z prostego napisu stworzyć coś niebanalnego, unikalnego. Większość czcionek zaprojektowana jest z myślą o określonym celu. Część z nich doskonale nadaje się do dużych bloków tekstu. Reszta z kolei, jako tytuły.

grafika

...skala, przestrzeń, siatka i wyrównanie oraz koncepcja wizualna

Skala pomoże Ci stworzyć kontrast i równowagę wewnątrz projektu oraz zachować między nimi odpowiedni balans. Co do zasady, nie wszystkie elementy w projekcie powinny mieć takie samo znaczenie. Ustalenie odpowiedniej hierarchii jest jedną z najważniejszych rzeczy dla każdego projektu graficznego. Musimy ustawić któryś element, jako centralny i na jego podstawie budować całą strategię wizerunkową marki.

Ważnym elementem na etapie projektowania jest pozostawienie przestrzeni w projekcie. Sposób jej przedstawienia ma bardzo duży wpływ na projekt. Musimy zachować odpowiednie proporcje, aby to np. nasze logo nie było przytłoczone przez zbyt duży napis.

Wykorzystanie siatki pozwala stworzyć własny, unikalny projekt, dzięki któremu to, co stworzyliśmy, jest przyjemniejsze w odbiorze. Jednocześnie, jeśli decydujemy się na nieskrępowany projekt, to powinniśmy mieć pomysł na interesujące jego przekazanie.

współpraca grafika

Dlaczego warto podjąć z nami współpracę?

Mamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu graficznym. Dzięki realizacji wielu projektów i współpracy z klientami z różnych branż, możemy stwierdzić, że rozumiemy potrzeby rynku i jesteśmy bardziej elastyczni. W efekcie nasza praca jest doceniana przez klientów i współpracowników.

Przed rozpoczęciem współpracy otrzymasz stosowny brief do wypełnienia, na podstawie którego będziemy w stanie stworzyć dokładnie to, czego oczekujesz. Zawiera on kilkanaście pytań, które pozwolą nam lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i odpowiedzieć na Twoje oczekiwania.

A co, możemy dobrze zaprojektować dla Ciebie?