Blog Targi eHandlu EXPO XXI — Eksponujemy [re]wolucje na miarę XXI wieku

Targi eHandlu EXPO XXI — Eksponujemy [re]wolucje na miarę XXI wieku

Czyli kilka słów o warszawskich targach eHandlu i naszym w nich udziale

Udział w targach branżowych to dla firm zawsze okazja do konfrontacji własnych zasobów z propozycjami konkurencji i oczekiwaniami odbiorców. To również okazja do spotkania i pracy zespołowej. Nie inaczej jest w przypadku branży e-commerce. Choć naturalną przestrzenią tej prężnie rozwijającej się gałęzi gospodarki jest internet, to dotyczy ona i kształtuje rzeczywistość materialną i codzienność niemal każdego (nie tylko) konsumenta. E-handel wciąż się rozwija, a ostatnie 2 lata pandemicznej rzeczywistości, mówiąc w wielkim skrócie, tylko utwierdziły inwestorów w przekonaniu o rentowności internetowych sklepów. 

Warszawa — jednodniowa stolica eHandlu

W październiku mijającego roku Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO XXI w Warszawie zorganizowało prawdziwy festiwal internetowego handlu. 20. edycja Targów eHandlu zgromadziła rzesze wystawców i jeszcze więcej zainteresowanych tematem przedsiębiorców, inwestorów, osób chcących stawiać na rozwój swoich firm, nowe technologie i po prostu ciekawych, czy i dla nich znajdzie się przestrzeń do działań w obszarze e-commerce. W alejkach pomiędzy stoiskami przechadzali się i z ciekawością odkrywali nowe możliwości zarówno ci, którzy działają w branży już od lat, jak i ci, którzy dopiero stoją przed decyzją wejścia w świat eHandlu.

Wśród wystawców nie zabrakło firm oferujących świetne rozwiązania związane z płatnościami i dostawą produktów, jak i rzecz jasna — agencji marketingu internetowego, czy e-commerce. Na warszawskich targach eHandlu nie zabrakło też nas — firmy Re Bena Gesta — debiutanta, który mimo nie nienajwiększego stoiska — gromadził i był w stanie onieśmielać gigantów branży i tych, którzy przyszli na targi szukać drogowskazów na własnej biznesowej drodze.

Mieliśmy okazje podzielić się z uczestnikami swoimi spostrzeżeniami na temat rynku eCommerce oraz pokazać część z rozwiązań dostępnych w naszej ofercie, takich jak:

Targi eHandlu, Re Bena Gesta i [re]welacyjny React.js

Targi eHandlu

Podczas 20. edycji Targów eHandlu, określanych przez organizatorów jako największe wydarzenie sprzedających online w Europie Centralnej, mieliśmy okazję zaprezentować szerszej publiczności nasze produkty cyfrowe, w tym istny „game changer” — najszybszy sklep internetowy, który stwarza ogrom możliwości zaistnienia i osiągania świetnych efektów (nie tylko) sprzedażowych. 

Każdy zainteresowany uczestnik Targów mógł skonsultować się z naszymi specjalistami — z szefem oraz dyrektorem technologicznym (głównym programistą) na czele. Zamiast teorii i ubieranych w programistyczną nomenklaturę przekazów, uczestnicy Targów mogli zobaczyć czarno na białym różnicę w szybkości ładowania się stron — zrobionej przez nas oraz ich własnej. Technologia budowy sklepów internetowych, jako aplikacji webowych, które ładują się w trzy setne sekundy (!) i uzyskują 99 na 100 punktów w testach optymalizacji, daje niepodważalną przewagę w efektywności nad sklepami internetowymi, których technologiczne oblicze opiera się na powszechnie stosowanych rozwiązaniach. My, tworzymy sklepy internetowe i stawiamy na ich rozwój pod kątem skalowania sprzedaży. Nasi Klienci notują wzrosty na poziomie 300-500%.

W oparciu o technologiczne złote combo React.js i Next.js tworzymy nie tylko sklepy, ale też najszybsze strony internetowe.

Re Bena Gesta i Targi eHandlu — vouchery i kolekcjonowanie skojarzeń

Oprócz spotkania i możliwości zobaczenia różnicy w prędkości działania stron/sklepów internetowych zaoferowaliśmy uczestnikom Targów eHandlu specjalne vouchery, które dawały szansę na skorzystanie z jednej z naszych usług zupełnie za darmo. By jeszcze bardziej wyjść naprzeciw potrzebom odbiorców, prosiliśmy ich już na etapie wręczania voucherów o wskazanie usługi, produktu cyfrowego, na którym najbardziej im zależy. W zamian za szansę realizacji darmowej usługi prosiliśmy uczestników Targów o podzielenie się swoim pierwszym skojarzeniem z naszą nazwą…

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nazwa naszej agencji bywa odbierana jako dość trudna do zapamiętania po pierwszym z nią kontakcie. Re Bena Gesta, czyli „dobrze wykonawszy pracę” to idea i swego rodzaju imperatyw działania — efekty są ważniejsze od słów i to właśnie one są naszą wizytówką.

Na pierwszych Targach eHandlu z naszym udziałem, rozpoczęliśmy kolekcjonowanie skojarzeń odbiorców z nazwą Re Bena Gesta. Do często pojawiających się można zaliczyć:

  • prestiż, luksus, elegancja — to pierwsza grupa skojarzeń
  • restauracja, dobre (często — włoskie) jedzenie, kawa
  • łacińska sentencja, protest
  • dobry gest
  • urlop po dobrze wykonanej pracy
  • rebel gangsta.

Ulotki Re Bena Gesta

[re]asumując – [re]cepta na sukces – [re]asumpcja metod eHandlu

Targi eHandlu za nami. Stanęliśmy ramię w ramię obok gigantów branży, a nasze superszybkie sklepy internetowe wywołały niemałe poruszenie. Na przykładzie strony jednego z naszych Klientów (Abra Trade) pokazaliśmy uczestnikom Targów, jak ich strony mogłyby działać, gdyby były oparte na technologii wykorzystywanej do budowania stron przez nas. 

Widoczny tak wyraźnie potencjał zmian, pozwolił nam zgromadzić przy stoisku kolejkę (co nie zdarza się zbyt często na tego typu eventach). Zainteresowani nowymi rozwiązaniami uczestnicy Targów czekali czasem po kilkadziesiąt minut, by móc skonfrontować swoją stronę/sklep internetowy z możliwościami, które oferuje Re Bena Gesta.