dobrze wykonawszy pracę

Pozycjonowanie

Nowoczesne pozycjonowanie opiera się na strategii, której celem jest przede wszystkim pozyskanie ruchu na Twoją witrynę – pozycja nie jest naszym wyłącznym priorytetem. Jest wypadkową dobrze zaplanowanych działań, których priorytetem jest zwiększenie widoczności witryny. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu i chęci ciągłej nauki, która pozwala nam pracować zgodnie z aktualnymi trendami.

Pobierz Brief Oferta PDF Napisz do nas

Czy wiesz, że ...

Na stronę, która wyświetli się na dane hasło jako pierwsze, wchodzi około 20% osób, na drugą stronę około 13% osób, a na dziesiątą zaledwie 7% wpisujących hasło?

Dlaczego warto zdecydować się na pozycjonowanie?

Niewiele osób zdają sobie z tego sprawę, ale pozycjonowanie to najtańsza forma reklamy w Internecie. Dlaczego? Z prostego powodu. Po początkowych inwestycjach w elementy, takie jak audyt SEO, optymalizacja kodu i treści, dodanie artykułów i przy regularnych działaniach comiesięcznych strona będzie generować coraz więcej wyszukań organicznych, przy utrzymaniu stałych wydatków na marketing.

W przypadku Google Ads, które jest często wybierane zamiast  pozycjonowania na długi ogon (tzw. long tail SEO, czyli wykorzystanie fraz, takich jak „w jaki sposób wypozycjonować swoją stronę internetową w Bielsku-Białej?) koszty reklamy mogą się nie obniżać, a w najgorszym wypadku zwiększać, ze względu na wzrost konkurencji. Pozostają tutaj kwestie optymalizacji i zdolności danego marketera, jednak my na ogół zalecamy synergiczne działania, w których nowoczesne SEO jest fundamentem i łączy się między innymi właśnie z Google ADS, Facebook ADS czy marketingiem szeptanym.

wspolpraca graficzna

Pozycjonowanie na długi ogon to wielkie możliwości

Nowoczesne pozycjonowanie, wykorzystujące technikę pozyskiwania ruchu z długiego ogona pozwala pozyskiwać ruch z fraz, które teoretycznie wydają się nie wykazywać potencjału sprzedażowego. Jednocześnie jest to metoda, która umożliwia aktywny rozwój serwisu, poprzez wykorzystanie słów kluczowych, które nie są tak pożądane przez konkurencje i bardzo często mają niewielką konkurencję. Działania te pozwalają obniżać sumaryczne koszty marketingu.

Warunkiem, aby system ten działał dobrze, jest aktywna praca nad poszukiwaniem nowych fraz, monitorowanie pozycji i zachowań konkurencji. Zasadniczo – w większości biznesów – jest to najlepsza i najtańsza metoda, biorąc pod uwagę działania marketingowe w Internecie. Wymaga jednak dużej ilości pracy u podstaw.

grafika

Pozycjonowanie powinniśmy łączyć z Content Marketingiem

Content Marketing, czyli tzw. marketing treści jest elementem wchodzącym bardzo często w skład nowoczesnego pozycjonowania. Może być traktowany również jako osobna usługa, jednak najlepsze efekty daje w połączeniu z przemyślaną strategią marketingową dotyczącą SEO. Na czym polega ta metoda? Na tworzeniu artykułów sponsorowanych i udostępnianiu ich na branżowych stronach internetowych.

Wówczas powstaje efekt synergii. Zainteresowani użytkownicy otrzymują wiedzę przekazywaną przez eksperta w formie artykułu, a twórca artykułu uzyskuje ruch, który może wygenerować mu dodatkowe wejścia na jego stronę internetową. Jednocześnie, umieszczając link do swojej strony internetowej w treści artykułu, moc z serwisu, w którym został on umieszczony, przekazywana jest do strony twórcy artykułu.

pozycjonowanie długofalowe

Działania związane z pozycjonowaniem mają charakter długofalowy

Warto pamiętać, że proces rozwoju strony, nazywany pozycjonowaniem to maraton, a nie sprint. Decydując się na tego typu inwestycję, możemy oczekiwać, że w długim horyzoncie czasu okaże się ona rentowna. Jeśli jednak liczysz na efekty po miesiącu czy dwóch to możesz się niestety rozczarować. Działania w obrębie pozycjonowania wymagają przede wszystkim analityki, wyciągania wniosków, aktywnego poszukiwania źródeł ruchu i optymalizacji. To aspekty, które wymagają czasu i obserwacji, stąd nie da się założyć, że pozytywne efekty będą już po trzech miesiącach. Zdarza się tak, jednak nie jest to regułą.

Są jednak dobre strony takiego systemu działania. Z czasem – dzięki efektywniejszym działaniom – możliwe jest znaczne obniżenie kosztów za pozyskanie. Dlaczego? Utrzymując stały budżet na marketing na poziomie 3000-5000zł, z czasem wejść na stronę jest coraz więcej, więc logiczne jest, że te koszty pozyskania jednego są niższe. O to właśnie chodzi w całym procesie optymalizacji i analizy. Sprawić, aby jak najszybciej ilość leadów przekroczyła budżet marketingowy i umożliwiła zarobek.

strona internetowa zgodna z wymaganiami Google

Jakie elementy wchodzą w skład pozycjonowania?

Jest kilka podstawowych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę, aby pozycjonowanie miało sens. To ile z nich trzeba wykorzystać, zależy bardzo często od stopnia zaawansowania serwisu, oraz od wcześniej prowadzonych działań. Warto jednak pamiętać, że dopiero połączenie tych wszystkich działań pozwala stronie piąć się do góry w sposób bezpieczny i organiczny, nie narażając się na karę ze strony Google. Kluczem do sukcesu bardzo często jest analityka i wyciąganie na bieżąco wniosków związanych z funkcjonowaniem strony.

grafika

Do podstawowych aspektów pozycjonowania zaliczymy:

– audyt on-site i off-site
– analizę konkurencji
– analizę struktury linków
– analizę słów kluczowych
– optymalizację kodu
– stworzenie treści na stronę główną i podstrony
– optymalizacja treści
– przyspieszenie ładowania strony internetowej
– zaprojektowanie interfejsu dla użytkownika, zgodnie z User Experience
strategiczne rozłożenie przycisków Call to Action

Wiele z tych aspektów rozszerzyliśmy we wpisie wyjaśniającym – co to jest pozycjonowanie.

A Ty, na jaką frazę chcesz być dobrze wypozycjonowany?