Blog Jak rozpocząć skuteczne pozycjonowanie?

Jak rozpocząć skuteczne pozycjonowanie?

Skuteczne pozycjonowanie, to nic innego jak wszystkie działania mające na celu podniesienia danej treści do góry w rankingach wyszukiwania. Wysoka pozycja w wyszukiwarce ma ułatwić użytkownikowi dotarcie do strony Twojej firmy w przestrzeni wirtualnej. Marketing w wyszukiwarkach internetowych, jest szerokim  i ciekawym tematem o którym pisaliśmy już na naszym blogu. Jeśli ciekawi Cię jak skutecznie pozycjonować, zapraszamy do dalszej części artykułu. 

Najważniejsze elementy wchodzące w skład skutecznego pozycjonowania

Pracę nad treściami, które finalnie mają znaleźć się na stronie internetowej, czy też na blogu firmy warto rozpocząć od zapoznania się z kluczowymi zasadami pozycjonowania. Do podstawowych założeń działań pozycjonowania należą między innymi:

  • Ustalenie fraz kluczowych – jeszcze zanim przystąpisz do procesu pisania, ustal frazy kluczowe. Ułatwi to cały proces tworzenia i zaoszczędzi Twój czas. Wybór frazy kluczowej jest ściśle związany z obszarem, którego dotyczy dany profil, blog czy strona. Działając w popularnej branży jak np. motoryzacja warto, wyróżnić swoją firmę pod kątem działalności lokalnej zamiast “warsztat samochodowy”, zastosować frazę “warsztat samochodowy Żywiec”. Dzięki temu zabiegowi klienci łatwiej trafią na twoją witrynę. 
  • Linkbuilding (zewnętrzny i wewnętrzny) – tworząc treści na firmowe strony, koniecznością jest wręcz zawarcie w nim linków wewnętrznych. Mają one za zadanie odesłanie czytelnika do innych ciekawych treści na naszej stronie, nawiązujących do tematyki wpisu. W ten sposób zapraszamy odbiorcę treści jeszcze głębiej w przestrzeń naszej witryny, strony internetowej. Dodatkowym atutem będzie polecenie firmy przez strony bądź firmy o podobnej tematyce, mówimy w tym przypadku o linkowaniu wewnętrznym. Będąc polecanymi zwróć uwagę na to że, liczy się jakość poleceń, a nie ich ilość. Zadbaj o to, aby były to polecenia od firm cieszących się dobrą reputacją, które mogą wspomóc promocję Twojej firmy. Warto poświęcić swój czas na zbudowanie bazy znajomych, zaufanych firm, z którymi podejmiesz współpracę w tym zakresie, wzajemnie linkując treści. 
  • Audyt SEO oraz optymalizacja publikowanych treści – dobry przedsiębiorca wie, że audyt jest podstawą sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa. W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o tej formie badania skuteczności podjętych działań. Skuteczne pozycjonowanie nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Podjęcie się audytu jest ważne, aby w porę wychwycić niezgodność w działaniu. Dobrze przeprowadzony audyt pomoże wyłapać błędy i da możliwość ich naprawienia. Do najczęściej wychwytywany błędów podczas audytu można zaliczyć, niezgodność z wytycznymi Google dotyczącymi rozmiaru czcionki, zbyt wolna praca serwera, brak przystosowania do wyświetlenia na aplikacjach mobilnych, zbyt duza ilość grafik. Przykłady te można wymieniać bez końca. Ważne, aby odpowiednio wcześnie wychwycić błąd i dokonać korekty. Temu właśnie służy audyt. 

Narzędzia wspierające skuteczne pozycjonowanie

Rynek oferuje nam wiele narzędzi ułatwiających pracę nad skutecznym pozycjonowaniem strony. Do najczęściej polecanych narzędzi tego typu należą:

  • Ahrefs – jego rolą jest analiza słów zapytań w Google oraz fraz kluczowych. Oprócz standardowych funkcji jak analizy SEO oraz PPC, sprawdzania SERP, program ten dostarcza możliwość analizy konkurencji pod kątem posługiwania się podobnymi frazami.
  • Google Search Console – darmowe narzędzie wspomagające skuteczne pozycjonowanie oferowane przez Google. Daje możliwość monitorowania oraz możliwość tworzenia raportów na podstawie obecności twojej witryny w Google SERP.
  • Google Trends – darmowe, cieszące się dużą popularnością narzędzie, nieocenione podczas skutecznego pozycjonowania. Poza tym że, dostarcza informacje na temat słów kluczowych, zapewnia również informacje o ilości zapytań w danym przedziale czasu. Jak sama nazwa wskazuje bada również trendów, obecnie panujących w przestrzeni wirtualnej. Przez co zyskujesz szerszy pogląd na pozycję twojej witryny w wyszukiwarce. 
  • Surfer SEO – program dedykowany głównie dla artykułów blogowych. Swoją popularność zyskał dzięki funkcjom takim jak: analizator SERP (szczegółowy opis parametrów na pierwszej stronie), edytor treści (wyszukiwanie słów kluczowych LSI), NLP (analiza nastrojów), badanie słów kluczowych.  

Na czym warto skupić szczególną uwagę, aby osiągnąć skuteczne pozycjonowanie naszych treści? 

Przestrzeń wirtualna obecnie pełna jest treści, informacji oraz serwisów. Aby przebić się na sam szczyt wyszukiwań ze swoim przekazem należy w jak największym stopniu spełnić wymagania stawiane przez SEO, dokonać szczegółowej analizy, tworzyć treści ciekawe i przyciągające uwagę odbiorców. Temat skutecznego pozycjonowania nie pierwszy rzut oka może wydawać się zawiły, skomplikowany i trudny. Nie należy jednak się zniechęcać ponieważ skuteczne pozycjonowanie może przynieść wysoce satysfakcjonujące dla przedsiębiorcy efekty a także przełożyć się wzrost wielkości sprzedaży towarów bądź usług. Jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie, jako agencja zapewniamy holistyczne wsparcie w temacie skutecznego pozycjonowania oraz copywriting. Jeśli potrzebujesz pomocy, aby skutecznie pozycjonować swoje treści, skontaktuj się z nami.