Blog Dlaczego warto mieć newsletter?

Dlaczego warto mieć newsletter?

 

Dzisiejszy marketing stawia na budowanie trwałych więzi z klientem. Dlaczego jest to tak ważne? Obecnie, mamy do czynienia z mnogością firm posiadających w swojej ofercie na pozór podobne produkty i usługi. W tym tkwi sedno problemu. Newsletter, jest narzędziem dzięki któremu możliwe jest wyróżnienie firmy oraz oferowanych produktów na tle konkurencji. Dzieje się to za sprawą bezpośredniego kontaktu z klientem oraz dużej możliwości personalizacji treści

Czym tak właściwie jest newsletter?

Newsletter, jest narzędziem służącym do budowania trwałej relacji z klientem. Polega na cyklicznym dostarczaniu treści, materiałów marketingowych w postaci wiadomości e-mail, osobom, które wyrażą zgodę na ich otrzymywanie. Newsletter, nie trafia do osób przypadkowych. Na otrzymywanie wiadomości tego typu musimy wyrazić świadomą zgodę, zapisując się poprzez podanie swoich danych oraz adresu e-mail.

Do czego służy newsletter?

Newsletter wykorzystywany jest najczęściej przez osoby bądź firmy w celu:

  • dzielenia się wiedzą oraz poradami z zakresu branży w której działa dana firma, np. kursy, szkolenia, seminaria;
  • informowanie o ofercie, nowych produktach oraz ich zaletach;
  • informowanie o obecnie trwających promocjach;
  • promowanie ważnych dla firmy wydarzeń, np. otwarcie nowego sklepu;
  • promowanie treści ukazujących się na blogu.

Jakie korzyści daje newsletter?

Skutecznie prowadzony newsletter, może przynieść korzyści w postaci grona zadowolonych klientów. Jest również narzędziem, które zakłada budowanie trwałych relacji z klientem. Jest czymś w rodzaju przypomnienia o firmie. Pomaga w podtrzymaniu relacji z odbiorcą komunikatu, przez co firma staje się bardziej wiarygodna w odbiorze. Wpływa to korzystnie na budowanie zaufania konsumenta w stosunku do marki.

 

Jedną z głównych korzyści jakie daje posiadanie newslettera, jest możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców. W przeciwieństwie do promowania treści w portalach społecznościowych, newsletter adresowany jest nie do ogółu osób działających w przestrzeni wirtualnej, lecz jedynie do osób które świadomie wyraziły zgodę, aby otrzymywać treści od Twojej firmy. W ten sposób zyskujemy pewność, że komunikat trafia do osoby, która go oczekuje. 

 

Kolejną z korzyści dostarczanych przez newsletter jest możliwość personalizacji treści. Newsletter, daje możliwość między innymi personalizacji produktów, które mogą zainteresować konkretnego odbiorcę, a także możliwość zwrócenia się do niego imieniem. Personalizacja jest elementem, który sprawi że wiadomość stanie się bardziej atrakcyjna dla użytkowników oraz sprawi że będzie ona wypadła lepiej w zestawieniu z wiadomościami od konkurencyjnych firm.

 

Firmy decydują się na wybór tego kanału reklamy, również ze względów ekonomicznych. Newsletter jest relatywnie tanią formą reklamy. Jedynym kosztem jaki musi ponieść przedsiębiorca chcąc rozpocząć wysyłanie wiadomości tego typu jest zakup narzędzia. Ceny narzędzi do wysyłki newsletter są szczególnie niskie w stosunku do innych form reklamy w internecie. Jest to najtańszy sposób, aby dotrzeć z przekazem do odbiorców którzy znają już naszą markę.

Newsletter – dodatkowe korzyści

Korzyścią, którą daje newsletter jest możliwość dotarcia do Twoich subskrybentów o dowolnej porze. Nie musisz już czekać, aż to oni zrobią pierwszy krok wchodząc na twojego bloga, czy media społecznościowe. Dzięki adresowi e-mail jesteś w stanie dostarczyć im ciekawe treści jako pierwszy. Warto postawić na regularność w aspekcie dostarczania ciekawych treści odbiorcą. Regularność maili sprawi że, będą one wyczekiwane przez odbiorcę, co z czasem stanie się nawykiem. 

 

Segmentacja klientów, jest atutem który usprawni proces wysyłania treści do użytkowników tak, możliwie najlepiej trafiały w ich preferencje. Określenie z górym, do jekiej grupy odbiorców należy dana osoba pozwoli dotrzeć do niej z komunikatem, który z najwyższym prawdopodobieństwem ją zainteresuje. Unikniesz w ten sposób, zaśmiecania skrzynki odbiorców treściami, które są nieatrakcyjne w ich opinii. Wiąże się to również z personalizacją, tworząc segmenty klientów łatwiej będzi stworzyć  treści, które zainteresują odbiorców.

 

Baza subskrybentów jest ogromną wartością dla firmy. Zważając na to iż, popularność poszczególnych portali społecznościowych dość gwałtownie zmieniała się na przestrzeni lat, powstawały nowe a inne znów przestawały funkcjonować, warto zastanowić się nad ich trwałością w perspektywie czasu. W przeciwieństwie do portali społecznościowych baza subskrybentów, którzy oferują swój adres e-mail jest trwała. Baza kontaktów, czyni cię w pełni niezależnym od portali społecznościowych czy też  obecnie panujących w nich trendów.

Potrzebujesz newslettera?

Newsletter jest narzędziem, prostym w obsłudze, relatywnie tanim, a przy tym cechuje się wysoką skutecznością. Korzystnie wpływa na zwiększenie sprzedaży produktów i usług. Przez co Twoja firma może rozwijać się lepiej w oparciu o bazę stałych klientów. Bazę stałych klientów z którymi nawiążesz pozytywną i trwałą relację biznesową. Nie czekaj skontaktuj się z nami i rozpocznij promowanie swojej firmy z newsletterem już dziś.