Blog Agencja SEM – czym się zajmuje?

Agencja SEM – czym się zajmuje?

Prowadzisz swój sklep internetowy, w związku z czym natknąłeś się na termin pozycjonowania. Wiesz, że celem jest jak najwyższa pozycja w Google, co w efekcie zwiększy ruch na stronie, a to znowu przełoży się na większą sprzedaż twoich produktów lub usług, zyskasz nowych klientów itd. Wszystko niby takie proste, a takie skomplikowane.

W czym może Ci pomóc agencja SEM?

Co to jest SEM?

SEM (ang. Search Engine Marketing) — jest to metoda marketingu w wyszukiwarkach. Obejmuje promocję strony na płatnych i bezpłatnych wynikach wyszukiwania, na określony zestaw słów. Celem tych działań jest przede wszystkim zwiększenie widoczności serwisu lub strony internetowej w wyszukiwarce, co przekłada się na prestiż firmy i zwiększenie sprzedaży produktów.

SEM dzieli się na:

 1. SEO (Search Engine Optimization) — tradycyjne pozycjonowanie, czyli optymalizacja strony internetowej pod kątem wyszukiwarek. Jest to działanie długofalowe, ale efekt utrzymuje się dłużej niż rozwiązania natychmiastowe. Pozycjonując się na zestaw 40 słów kluczy, po roku strona będzie widoczna na setki lub nawet tysiące innych konkretnych słów związanych z ofertą firmy. Po zakończeniu prac efekty są widoczne przez minimum kilka miesięcy, a w przypadku branż niszowych z małą konkurencją – nawet kilka lat.
 2. PPC (Pay Per Click) — linki sponsorowane; płacisz, kiedy ktoś kliknie reklamę np. Google Ads. Reklama wyświetla się na stronie wyszukiwania, jest wyróżniona, bardzo dobrze widoczna. Niestety znika po zakończeniu kampanii.Agencja SEM

SEM – skuteczne sugestie

Ruch SEM jest ukierunkowany na użytkownika wyszukiwarki. Nie jest agresywny, podsuwa propozycje osobom, które już są zainteresowane; szukają informacji wpisując odpowiednią frazę w wyszukiwarce. Użytkownik Internetu sam decyduje się odwiedzić daną stronę z listy, czy kliknąć baner reklamowy. Zwiększa to możliwość konwersji – wzrasta znaczenie wyświetlanych stron/reklam. Dzięki SEM reklamodawca przedstawia swoją ofertę w najlepszym momencie, czyli kiedy kupujący jest najbardziej zainteresowany zakupem.

Optymalizacja strony pod wyszukiwarkę to długoterminowe zyski oraz równie  długoterminowe, regularne działania.

SEM – zrób to sam?

Internet huczy od poradników jak samemu przeprowadzić optymalizację. W dzisiejszych czasach budowanie wizerunku marki w internecie jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Podejmowanie się kampanii SEM na własną rękę jest jednak ryzykowne. Na szali jest wypracowana pozycja i zaufanie do marki. Bardzo łatwo źle zinterpretować zalecenia poradników co do budowania Long Tail’i, „frazy prezesa”, czy direct answers. Zamiast zwiększenia swojej widoczności skażemy się na mniejszą liczbę wizyt na stronie, którą trudniej klientowi było znaleźć. Na szczęście z pomocą przybywają Agencje SEM.

Agencja SEM – superbohaterowie nie zawsze noszą peleryny

Agencja SEM to grupa specjalistów, doświadczonych w dziedzinie pozycjonowania stron, która zadba o twój profesjonalny wizerunek na stronie wyszukiwania. Działania SEM są bardzo ważne w budowaniu świadomości twojej marki, są inwestycją, która się zwraca. Zwiększona widoczność witryny zwiększa sprzedaż.

Agencja SEM

Co agencja SEM może zrobić dla Ciebie?

 1. Audyt SEO — ręczna analiza strony, jej słów kluczowych, struktury, treści, adresów URL, linków i kodu źródłowego. Taka analiza techniczna zajmuje od 20 do 40 godzin. Jest to wstęp do dalszych działań.
 2. Optymalizacja strony — podstawa działań SEO, najistotniejszą częścią optymalizacji jest korekta, czyli wzmocnienie i dodanie odpowiednio przygotowanych treści. Opiekun SEO zadba o wdrażany content, wzbogaci go o grafiki wykresy i odpowiednie linkowanie. Opierając się o frazy kluczowe, które mają dużą liczbę wyszukań, zespół stworzy odpowiednie meta-tagi, czyli tytuł i opis strony, który wyświetla się w wynikach wyszukiwania nad i poniżej adresu URL. Ich funkcja jest podwójna: z jednej strony mają zachęcić użytkownika do kliknięcia, z drugiej muszą jednocześnie spełniać wytyczne pozycjonowania.
 3. Link building  —  budowanie mapy linków, odnośników, które przenoszą na inną podstronę w naszym serwisie, np. treść artykułu na blogu zawiera link do podstrony sklepu, oraz linków zewnętrznych, które pojawiają się na innych portalach. Użytkownicy wstawiają linki do naszej strony, bo uznali, że jest godna polecenia i chcą się dzielić naszą treścią z innymi. Nie ma bardziej bezinteresownego komplementu w internecie.
 4. Prowadzenie social media — trudno sobie wyobrazić godną zaufania firmę bez profilu na mediach społecznościowych. Mają duże zasięgi i są uznawane za jedno z lepszych miejsc do promowania firmy. Liczy się tutaj treść, systematyczność oraz przez wzgląd na dużą konkurencję – kreatywność.
 5. Content marketing — to publikowanie oryginalnych treści, które zwiększa ruch na stronie, wzbudzą zainteresowanie danym produktem bądź usługą i pomogą dotrzeć do potencjalnych nabywców.

Zainwestuj w fachowców – agencja SEM do Twoich usług

Według statystyk ponad 96% internautów w Polsce korzysta z wyszukiwarki Google. Ciągle zmieniające się algorytmy tej wyszukiwarki zmuszają do opanowania nowych technik i poszerzania wiedzy. Działania i schematy, które jeszcze wczoraj przynosiły efekty dziś są już echem przeszłości i skutkują obniżeniem widoczności strony. Pozycjonowanie strony jest bardzo ważnym elementem budowania Twojej marki i tego, jak odbierają Cię internauci. Dlatego warto zainwestować i pozwolić sobie na luksus bycia pod opieką profesjonalistów.

Jakich działań możesz oczekiwać od agencji SEM?

Zastanawiasz się co konkretnie może wchodzić w ofertę agencji SEM? Podpowiadamy:

 • Kampanie Google Ads
 • Reklama w wyszukiwarce
 • Kampanie YouTube
 • Reklamy video online
 • Kampanie zasięgowe
 • Kampanie Facebook
 • Reklama w social media
 • Kampania remarketingowa
 • SEO
 • Analityka internetowa
 • Kampanie w aplikacjach mobilnych.

 

Jeśli nadal się wahasz lub chcesz uzyskać odpowiedzi na pojawiające się pytania – skontaktuj się z naszym zespołem – agencja interaktywna Re Bena Gesta.