dobrze wykonawszy pracę

Blog

Aktualizacja Google – Maj 2020 Google Core Update

Google w ostatnich dniach poinformowało o wprowadzeniu planowanej od dawna aktualizacji głównego algorytmu Google, czyli tzw. „Core Update”. Prace związane ze zmianą algorytmu odbywały się mniej więcej od początku kwietnia i mogły mieć wpływ na pozycje stron w wyszukiwarce.

Czytaj więcej »

Czym jest marketing w wyszukiwarkach? Kompleksowy poradnik!

Walka o pozycje powoli odchodzi do lamusa. Dzisiaj nowym trendem jest walka o ruch, która niekoniecznie musi wiązać się z obecnością na topowych miejscach w wyszukiwarce. Nowoczesne SEO to przede wszystkim ruch kierowany za pomocą Content Marketingu. W tym wpisie wyjaśnimy wszystkie podstawy dotyczące procesu pozycjonowania strony internetowej.

Czytaj więcej »

Jak stworzyć sklep internetowy? Poznaj 9 kluczowych aspektów!

Stworzenie sklepu internetowego to przedsięwzięcie na dużą skalę, które – jeśli ma przynieść szanse powodzenia – musi łączyć w sobie wiele elementów. Dowiedz się, które z nich są najważniejsze i jak je połączyć, aby ostatecznie Twoja inwestycja stała się rentowna, a Twoja marka znana, lubiana i chętnie odwiedzana.

Czytaj więcej »

Relacja z konferencji Wall Street 23

23 edycja konferencji WallStreet okiem debiutanta Informacje o konferencji WallStreet 23 otrzymałem na tydzień przed planowanym jej rozpoczęciem. Wtedy jeszcze nie wiedziałem co mnie czeka. Stwierdziłem jednak, że jadę. Jadę, sprawdzić jak to jest spędzić kilka dni w kolebce biznesu. Rozpocząłem przygotowania – sprawdziłem aktualne trendy, zapoznałem się ze spółkami, które mają zostać zaprezentowane, sprawdziłem […]

Czytaj więcej »

Co zmieniliśmy po wydarzeniu „Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie e-commerce”?

Wzrost sprzedaży w sklepie internetowym to jeden z najgorętszych tematów ostatnich lat. Zwiększona liczba sklepów oraz powiększająca się liczba towarów sprawiają, że walka o klienta staje się coraz trudniejsza.
Idąc tym tropem postanowiliśmy uczestniczyć w wydarzeniu organizowanym przez StartUp Podbeskidzie z Bielska-Białej – „Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie e-commerce?”. Uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji oraz poznaliśmy sprawdzone sposoby mierzenia konwersji oraz szacowania wydatków na marketing.

Czytaj więcej »

Co to jest konwersja?

W ostatnim czasie dostajemy dużo zapytań o to czym jest konwersja, dlaczego jest tak ważna i w jaki sposób ją policzyć. W tym wpisie postanowiliśmy wyjaśnić co znaczy to słowo i dlaczego jest tak istotne.

Czytaj więcej »

Optymalizacja UX sklepu internetowego

Optymalizacja sklepu internetowego pod kątem  UX, czyli tzw. użyteczności dla użytkownika (ang. User Experience) jest tematem, na który właściciele sklepów internetowych i agencje zwracają coraz większą uwagę. Głównym celem każdego sklepu internetowego jest jak największa sprzedaż, a co za tym idzie zyski. Nie zawsze mamy jednak świadomość tego, jak wiele czynników wpływa na ostateczną finalizacje transakcji. Jest ich naprawdę sporo – cena, treść na stronie, wygląd podstrony produktu, wygląd koszyka, czy kody rabatowe.

Czytaj więcej »

Copywriting SEO – sztuka słowa na sprzedaż

Copywriting SEO to pojęcie związane bezpośrednio z tworzeniem treści oraz pozycjonowaniem stron internetowych. Wartościowe treści, przygotowywane zgodnie z zasadami Google stanowią podwaliny do działań związanych z wzrostem pozycji i ruchu na stronie.

Czytaj więcej »

Branding – dekalog skutecznego budowania marki w Internecie

Pierwsze miesiące bieżącego roku pokazały jak wiele czynności możemy wykonywać zdalnie, zarówno jako autorzy generowanych treści, ale też ich odbiorcy. Internet jest stosunkowo nową, ale jednocześnie niepodważalnie ważną platformą wszelakich, wielokierunkowych działań. Konieczność budowania marki oraz jej świadomości w przestrzeni Internetu wydaje się oczywista. Wielu przedsiębiorców, dla których aktywność w Internecie ogranicza się do posiadania […]

Czytaj więcej »

Jak zwiększyć konwersje w sklepie internetowym? 6 sprawdzonych metod!

Rynek e-commerce rośnie z roku na rok. Jeszcze w 2018 suma sprzedaży w sklepach internetowych na całym świecie wynosiła półtora miliarda dolarów. To gigantyczna liczba, która może robić wrażenie. W Polsce natomiast wartość rocznej sprzedaży szacowana była jeszcze niedawno na 40 miliardów złotych. W 2020 roku ma on wzrosnąć do 70 miliardów złotych. Ten potencjał […]

Czytaj więcej »

ASBIRO Camp 2020

ASBiRO będące jedyną w Polsce szkołą, w której uczą wyłącznie przedsiębiorcy już od pierwszego kontaktu jawiło się jako miejsce, w którym można zaznać prawdziwego rozwoju. W końcu wiedza przekazywana od praktyków biznesu ma zupełnie inną wartość niż informacje na temat przedsiębiorczości przekazywane na szkolnych lekcjach podstaw przedsiębiorczości. Co oczywiście nie jest pstryczkiem w nosy – fakty są natomiast takie, że nie sposób uczyć przedsiębiorczości – nie mając doświadczenia.

Czytaj więcej »

Reklama na Facebooku dla lokalnych biznesów – 5 porad

Jeśli prowadzisz niewielki biznes o zasięgu lokalnym to wybór Facebooka jako narzędzia reklamowego jest dobrym rozwiązaniem.

To medium, które obecne jest niemal wszędzie – dlatego reklama na nim w kontekście lokalnego biznesu jest rozwiązaniem sensownym. Można śmiało bowiem zaryzykować, że potencjalni odbiorcy znajdują się wewnątrz najpopularniejszego medium społecznościowego. Dodatkowo, na tym etapie rozwoju możliwe jest bardzo precyzyjne targetowanie reklam – nawet do odległości kilometra.

Czytaj więcej »

Co wchodzi w skład nowoczesnego SEO?

Nowoczesne, a przede wszystkim efektywne SEO to przemyślana synergia działań w obszarze marketingu internetowego. To co proponujemy to połączenie wszystkich gałęzi, aby docelowo skupić się na kanałach, z których ruch jest najbardziej efektywny – zarówno pod względem kosztu za akcję, jak i wartości konwersji.

Czasem bowiem nie wszystko jest takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Czytaj więcej »

Content Marketing… dlaczego jest tak efektywny?

Jeszcze do niedawna śmiało można było rzec, że kluczowe są linki. Dużo linków. Jak najwięcej linków.

Dzisiaj te słowa straciły swoją moc, a zastąpiła je koncepcja artykułów sponsorowanych umieszczanych w branżowych serwisach, nazywanych Content Marketingiem.

Jeśli chcesz wiedzieć o co z tym chodzi i w jaki sposób możesz to wykorzystać – zapraszamy!

Czytaj więcej »

Dlaczego inwestycja w audyt SEO zawsze się zwraca?

Audyt SEO to skarbnica wiedzy dotyczącej strony internetowej lub sklepu. To kompleksowa analiza, która pokazuje słabe punkty i możliwości ich poprawy.
To wreszcie dokument, który wskazuje obszary niewykorzystanego potencjału i potencjalne źródła ruchu. Chcesz wiedzieć na czym polega? Wyjaśniamy poniżej.

Czytaj więcej »