dobrze wykonawszy pracę

Blog

Aktualizacja Google – Maj 2020 Google Core Update

Google w ostatnich dniach poinformowało o wprowadzeniu planowanej od dawna aktualizacji głównego algorytmu Google, czyli tzw. „Core Update”. Prace związane ze zmianą algorytmu odbywały się mniej więcej od początku kwietnia i mogły mieć wpływ na pozycje stron w wyszukiwarce.

Czytaj więcej »

Czym jest marketing w wyszukiwarkach? Kompleksowy poradnik!

Walka o pozycje powoli odchodzi do lamusa. Dzisiaj nowym trendem jest walka o ruch, która niekoniecznie musi wiązać się z obecnością na topowych miejscach w wyszukiwarce. Nowoczesne SEO to przede wszystkim ruch kierowany za pomocą Content Marketingu. W tym wpisie wyjaśnimy wszystkie podstawy dotyczące procesu pozycjonowania strony internetowej.

Czytaj więcej »

Jak stworzyć sklep internetowy? Poznaj 9 kluczowych aspektów!

Stworzenie sklepu internetowego to przedsięwzięcie na dużą skalę, które – jeśli ma przynieść szanse powodzenia – musi łączyć w sobie wiele elementów. Dowiedz się, które z nich są najważniejsze i jak je połączyć, aby ostatecznie Twoja inwestycja stała się rentowna, a Twoja marka znana, lubiana i chętnie odwiedzana.

Czytaj więcej »

Relacja z konferencji Wall Street 23

23 edycja konferencji WallStreet okiem debiutanta Informacje o konferencji WallStreet 23 otrzymałem na tydzień przed planowanym jej rozpoczęciem. Wtedy jeszcze nie wiedziałem co mnie czeka. Stwierdziłem jednak, że jadę. Jadę, sprawdzić jak to jest spędzić kilka dni w kolebce biznesu. Rozpocząłem przygotowania – sprawdziłem aktualne trendy, zapoznałem się ze spółkami, które mają zostać zaprezentowane, sprawdziłem […]

Czytaj więcej »

Co zmieniliśmy po wydarzeniu „Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie e-commerce”?

Wzrost sprzedaży w sklepie internetowym to jeden z najgorętszych tematów ostatnich lat. Zwiększona liczba sklepów oraz powiększająca się liczba towarów sprawiają, że walka o klienta staje się coraz trudniejsza.
Idąc tym tropem postanowiliśmy uczestniczyć w wydarzeniu organizowanym przez StartUp Podbeskidzie z Bielska-Białej – „Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie e-commerce?”. Uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji oraz poznaliśmy sprawdzone sposoby mierzenia konwersji oraz szacowania wydatków na marketing.

Czytaj więcej »

Co jest konwersja?

W ostatnim czasie dostajemy dużo zapytań o to czym jest konwersja, dlaczego jest tak ważna i w jaki sposób ją policzyć. W tym wpisie postanowiliśmy wyjaśnić co znaczy to słowo i dlaczego jest tak istotne.

Czytaj więcej »

Jak zwiększyć konwersje w sklepie internetowym? 6 sprawdzonych metod!

Rynek e-commerce rośnie z roku na rok. Jeszcze w 2018 suma sprzedaży w sklepach internetowych na całym świecie wynosiła półtora miliarda dolarów. To gigantyczna liczba, która może robić wrażenie. W Polsce natomiast wartość rocznej sprzedaży szacowana była jeszcze niedawno na 40 miliardów złotych. W 2020 roku ma on wzrosnąć do 70 miliardów złotych. Ten potencjał […]

Czytaj więcej »

Reklama na Facebooku dla lokalnych biznesów – 5 porad

Jeśli prowadzisz niewielki biznes o zasięgu lokalnym to wybór Facebooka jako narzędzia reklamowego jest dobrym rozwiązaniem.

To medium, które obecne jest niemal wszędzie – dlatego reklama na nim w kontekście lokalnego biznesu jest rozwiązaniem sensownym. Można śmiało bowiem zaryzykować, że potencjalni odbiorcy znajdują się wewnątrz najpopularniejszego medium społecznościowego. Dodatkowo, na tym etapie rozwoju możliwe jest bardzo precyzyjne targetowanie reklam – nawet do odległości kilometra.

Czytaj więcej »

Co wchodzi w skład nowoczesnego SEO?

Nowoczesne, a przede wszystkim efektywne SEO to przemyślana synergia działań w obszarze marketingu internetowego. To co proponujemy to połączenie wszystkich gałęzi, aby docelowo skupić się na kanałach, z których ruch jest najbardziej efektywny – zarówno pod względem kosztu za akcję, jak i wartości konwersji.

Czasem bowiem nie wszystko jest takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Czytaj więcej »

Content Marketing… dlaczego jest tak efektywny?

Jeszcze do niedawna śmiało można było rzec, że kluczowe są linki. Dużo linków. Jak najwięcej linków.

Dzisiaj te słowa straciły swoją moc, a zastąpiła je koncepcja artykułów sponsorowanych umieszczanych w branżowych serwisach, nazywanych Content Marketingiem.

Jeśli chcesz wiedzieć o co z tym chodzi i w jaki sposób możesz to wykorzystać – zapraszamy!

Czytaj więcej »

Dlaczego inwestycja w audyt SEO zawsze się zwraca?

Audyt SEO to skarbnica wiedzy dotyczącej strony internetowej lub sklepu. To kompleksowa analiza, która pokazuje słabe punkty i możliwości ich poprawy.
To wreszcie dokument, który wskazuje obszary niewykorzystanego potencjału i potencjalne źródła ruchu. Chcesz wiedzieć na czym polega? Wyjaśniamy poniżej.

Czytaj więcej »