Case study400% wzrostu ruchu organicznego po 6 miesiącach współpracy – Case Study Agromasz

400% wzrostu ruchu organicznego po 6 miesiącach współpracy – Case Study Agromasz

Styczeń 2023 - Czerwiec 2023

Podjęte działania

  • Optymalizacja nagłówków h1/h2/h3
  • Optymalizacja treści pod kątem słów kluczowych i wysycenie tekstów słowami kluczowymi
  • Poprawa linkowania wewnętrznego
  • Linkowanie zewnętrzne z artykułów sponsorowanych i portali tematycznych
  • Linkowanie zewnętrzne z profili, for i wizytówek NAP pod kątem lokalnej widoczności

Działaliśmy w internetowym sektorze rolnictwa

W digitalowym świecie nieustannie dochodzi do rywalizacji między markami. Tak również było u naszego klienta z sektora rolniczego. Agromasz jeden z producentów części do maszyn rolniczych oraz olejów napędowych, również dołączył do tej walki, aby pokazać swoją markę w sieci. Cel był bardzo prosty – zwiększyć sprzedaż oraz sprowadzić więcej ruchu do sklepu internetowego, dzięki wykorzystaniu metod SEO oraz innych działań optymalizujących, które przynoszą wymierne efekty.

Dobre wyniki przychodzą z czasem

Zanim przystąpiliśmy do jakichkolwiek wdrożeń, wykonaliśmy skrupulatny audyt stanu strony. Dokładnie przeanalizowaliśmy wszystkie słowa kluczowe, które mogły podnieść stronę w wynikach wyszukiwania oraz sprawdziliśmy jaki był poziom ruchu i słów kluczowych w danym momencie. Sytuacja była nie była zadowalająca, dlatego przystąpiliśmy do wdrożenia działań natychmiast po wykonaniu całego audytu oraz przygotowaniu planu działania.

Teksty i cała praca optymalizacyjna była pierwszym elementem naszej pracy. Napisaliśmy teksty do głównych kategorii z wykorzystaniem ważnych słów kluczowych dla danej podstrony, aby mogły się dobrze pozycjonować. Wykonaliśmy również dokładną optymalizację techniczną pod tym kątem, w celu zintensyfikowaniu naszych działań. Wszystko po to, aby ostatecznie móc przenieść nasze prace na budowę struktury linków zewnętrznych i wewnętrznych w obrębie serwisu.

Linków nie dobieraliśmy przypadkowo. Szukaliśmy takich miejsc do ich zamieszczania, do strony sklep.agromasz.pl, aby móc osiągnąć rzeczywiste efekty dla klienta. Oczywiście przy założeniu, że nie będziemy szkodzić stronie klienta. Jest to zawsze jedne z naszych najważniejszych priorytetów.

Jaki był ostateczny efekt optymalizacji serwisu?

Ostatecznie przeprowadzone przez nas działania zakończyły się sukcesem. Strona poszybowała do góry w wynikach wyszukiwania przeglądarek i umocniła swoją pozycję. Ruch organiczny również uległ zmianie na plus, a sama sprzedaż zwiększyła się, dzięki czemu główny cel dla klienta został osiągnięty.

Sama współpraca nie miała oczywiście jednostronnego charakteru. Tak nasz zespół, jak i właściciel firmy Agromasz, mocno zaangażowaliśmy się w działania, dzięki czemu osiągnięcie takich efektów nie stanowiło żadnego problemu. Mamy nadzieję, że w przyszłości spotkamy więcej tak pozytywnych klientów.

Z takiego rodzaju współpracy, zawsze jesteśmy najbardziej dumni i chętnie dzielimy się naszymi wrażeniami!

Efekty

400%

wzrost ruchu organicznego po 6 miesiącach współpracy

130%

wzrost ilości słów kluczowych w wynikach wyszukiwania