Case study300% wzrostu ruchu organicznego po 5 miesiącach współpracy – Case study Machonline

300% wzrostu ruchu organicznego po 5 miesiącach współpracy – Case study Machonline

Podjęte działania

  • Audyt SEO,
  • Optymalizacja nagłówków h1/h2/h3,
  • Optymalizacja treści pod kątem słów kluczowych oraz wysycenie słowami kluczowymi treści na stronie,
  • Umocnienie wewnętrznej architektury linków w obrębie serwisu,
  • Tworzenie wpisów na bloga zoptymalizowanych pod kątem SEO.

Nasze starania oraz dokładne działanie w obrębie serwisu machonline.pl umożliwiły nam zbudowanie bardzo dobrej relacji z klientem, jak również przyczyniły się do tego, że współpraca przebiegała z ogromnym zaangażowaniem po obu stronach. Jest to również projekt, który może być dobrym przykładem, że efekty da się osiągnąć w krótkim czasie.

Organiczny maraton kluczem do sukcesu sklepu

Sytuacja przed przeprowadzonym audytem była niezadowalająca. Ruch organiczny nieustannie klasyfikował się w obrębie 200-stu wejść, a słowa kluczowe w znacznej większości znajdowały się w TOP 10+. Taki wgląd na sytuację dał nam wystarczającą ilość potrzebnych informacji. Ta wiedza pozwoliła nam opracować strategie działania tak, aby efekty zaczęły pojawiać się w krótkim czasie. Jednym z naszych pierwszych działań, które podjęliśmy, była optymalizacja treści oraz nagłówków h1/h2/h3 pod właściwe dla serwisu słowa kluczowe.

2-krotny wzrost już na początku!

Pierwszy pozytywny efekt naszych działań pojawił się bardzo szybko. Już po zaledwie miesiącu od rozpoczęcia prac, strona zyskała dwukrotny wzrost ruchu, a słowa kluczowe zaczęły umacniać swoją pozycję. Poniższy wykres pokazuje, jak szybko można osiągnąć sukces, działając według określonych i sprawdzonych metod.

Wykresy dotyczące ruchu organicznego oraz słów kluczowych w sklepie machonline.pl

Umacniamy strukturę linków + budujemy pierwsze treści na bloga

Kolejnym ważnym krokiem dla sklepu machonline.pl było umocnienie wewnętrznej struktury linków w obrębie całego serwisu. Opisy głównych kategorii produktowych zaczęły “linkować” do innych kategorii, tak samo jak podkategorie. Dzięki temu serwis znacznie zyskał na funkcjonalności oraz promowaniu mniej istotnych kategorii, które nie są często odwiedzane.

Bardzo zbliżony plan przygotowaliśmy również dla treści, publikowanych na blogu. Rozszerzenie linkowania pomiędzy poszczególnymi wpisami na bloga, jak również bezpośrednio do danych produktów lub kategorii, było drugą częścią procesu wewnętrznego umocnienia serwisu. Przy zastosowaniu takiego działania osiągnęliśmy kilka efektów – zwiększenie czasu pobytu użytkownika na stronie,  zaangażowania klienta w interakcję ze stroną oraz proponowanie mu trafniejszych produktów, podczas zapoznawania się z treścią.

Efekty

300%

wzrostu ruchu organicznego po 5 miesiącach współpracy

90%

wzrost ilości słów kluczowych w wynikach wyszukiwania