Case study300 wejść z 1 frazy po wejściu na pozycję TOP1 po 3 miesiącach współpracy – Case Study OtoWent

300 wejść z 1 frazy po wejściu na pozycję TOP1 po 3 miesiącach współpracy – Case Study OtoWent

Współpraca z branżą wentylacyjną – OtoWent

Kolejna większa realizacja za nami! Tym razem mieliśmy przyjemność nawiązać współpracę z kompletnie inną branżą niż dotychczas. Branżą wentylacyjną, która de facto jest również jedną z wielu rynkowych nisz. Z tego właśnie powodu wdrożenie działań było delikatnie problematyczne w niektórych momentach – szczególnie w momencie, gdy tworzyliśmy treści na stronę sklepu.

Pomijając ten fakt, współpraca była naprawdę owocna. Ze strony firmy Otowent otrzymywaliśmy pełne wsparcie merytoryczne w kontekście treści, ale również feedbacku dotyczącego naszych działań. Taka synergia działań obu stronach zapewniła tej realizacji niebywale wysokie efekty w postaci wzrostu ruchu organicznego oraz ilość słów kluczowych w wynikach wyszukiwania przeglądarek internetowych.

Synergia linkowania oraz SEO to potęga

Nie od dzisiaj wiadomo, że wybranie odpowiednich działań i późniejsze ich połączenie tworzy fenomenalną synergię, której nie da się zatrzymać. I tak samo było w tym przypadku! SEO w połączeniu z działaniami linkbuilding’owymi przyniosło miarodajne efekty bardzo szybko.

Równoczesne optymalizowanie treści: nagłówków oraz treści właściwej, na stronach kategorii, wraz z budową linków wewnętrznych pomiędzy nimi, umocniło stronę od środka. Zaczęliśmy również wdrażać optymalizacje techniczną wewnątrz panelu CMS, aby wynik wyszukiwania w przeglądarce wyglądał atrakcyjniej tak dla użytkowników, jak i robotów Google’a. Równocześnie w tym samym czasie, część zespołu skupiła się na poszukiwaniu właściwych miejsc do pozostawienia linka, do strony otowent.pl. Nie było to jednak najprostsze działanie ze względu na niszę branżową w jakiej znajdował się klient.

Ostatecznie mimo trudności, które napotkaliśmy w trakcie prac, końcowy efekt był bardzo dobry.

Jakie doświadczenie wynieśliśmy z tej współpracy

Nasze spostrzeżenia i doświadczenia, można ująć w punktach:

  • żadna branża nie jest nam straszna, a nasz zespół poradzi sobie z każdym problemem,
  • głębsze zaciskanie więzi z klientem podczas realizowania projektu, prowadzi do dobrych efektów,
  • tworzenia jeszcze skuteczniejszej synergii prowadzonych działań, niż dotychczas, to jeden z naszych przyszłych celów,
  • pogłębianie wiedzy z zakresu branży klienta, może być przydatne dla każdego z nas w przyszłości.

 

Efekty

600%

wzrostu ruchu organicznego po 5 miesiącach współpracy

95%

wzrost ilości słów kluczowych w wynikach wyszukiwania