Case study2000% wzrostu ruchu w 12 miesięcy działań SEO w branży medycznej – Case Study Vitall Clinic

2000% wzrostu ruchu w 12 miesięcy działań SEO w branży medycznej – Case Study Vitall Clinic

2020-2022

Podjęte działania

 • Optymalizacja nagłówków h1/h2/h3
 • Optymalizacja treści pod kątem słów kluczowych i wysycenie tekstów słowami kluczowymi
 • Poprawa linkowania wewnętrznego
 • Linkowanie zewnętrzne z artykułów sponsorowanych i portali tematycznych
 • Linkowanie zewnętrzne z profili, for i wizytówek NAP pod kątem lokalnej widoczności

W branży medycznej – ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji i ortopedii – czujemy się świetnie od niemal od zawsze. Wynika to z osobistych doświadczeń naszego zespołu oraz zamiłowania do wszelkiego rodzaju działań holistycznych – również w obszarze budowania świadomości marki w Internecie.

Tym samym bardzo chętnie przyjęliśmy propozycje współpracy w zakresie zwiększenia ilości ruchu organicznego kierowanego do strony vitallclinic.pl.

Historia w tym przypadku jest o tyle ciekawa, że przez dość długi czas prowadziliśmy rozmowy na temat budowy serwisu wraz z działaniami SEO, jednak finalnie nie doszliśmy do porozumienia i klinika podjęła współpracę z innym wykonawcą w obszarze budowy strony internetowej, a z czasem i działań związanych z pozyskiwaniem ruchu organicznego. Co ciekawe – wybór padł na jedną z najbardziej renomowanych agencji SEO w Polsce.

Niestety – jak to często bywa w takich przypadkach – agencja nie dowiozła zakładanego efektu. Ruch w ciągu 14 miesięcy współpracy wzrósł o zaledwie 36%, co przy relatywnie nowym serwisie nie pozwoliło pozyskiwać klientów, a tym samym uniemożliwiło rozwój w tym segmencie.

Jakie były główne powody niepowodzenia?

 • Brak wartościowych linków kierujących do domeny
 • Brak optymalizacji on-site – przesyłane były jedynie wskazówki i wytyczne
 • Brak contentu na blogu oraz zaleceń z nim związanych
 • Brak optymalizacji treści pod kątem najważniejszych słów kluczowych

Reasumując – działania SEO renomowanej agencji sprowadzały się do przesyłania comiesięcznych wytycznych dotyczących działań w obrębie strony www z oczekiwaniem, że klient sam je wdroży w obrębie witryny. To jednak podejście, które w naszej filozofii nie ma racji bytu.

Dlaczego samo przesyłanie wytycznych nie działa?

 • Prawdopodobnie nie masz zasobów do wdrażania wytycznych
 • Bardzo możliwe, że osoby z Twojego zespołu nie czują się pewnie ingerując w zawartość strony, nawet jeśli posiada doświadczenie jako webmaster – zazwyczaj nie posiada kompetencji SEO
 • Wytyczne zawierają wskazówki dla osób o różnych kompetencjach – copywriterów, seowców, programistów – standardowo do obsługi strony wyznaczona jest jedna osoba

To powody dlaczego nasz model działania opieramy przede wszystkim na wykonawstwie i realizacji założonego planu. Naszym priorytetem jest dostarczanie rezultatów, a to nie jest możliwe bez poświęcenia roboczogodzin przez specjalistę.

Jak zatem wyglądały działania SEO w tym projekcie?

Rozpoczęliśmy standardowo od Audytu SEO, który wykazał nam to co zostało napisane powyżej – realnie zostało bardzo niewiele zrobione, stąd brak efektów. Przygotowaliśmy dokument, który przedstawiliśmy na rozmowach z klientem i przeszliśmy do działań.

 

Ahrefs Vitall

Działania były prowadzone regularnie każdego miesiąca, a poszczególne decyzje były podejmowane a podstawie danych wyciągniętych z narzędzi analitycznych, takich jak Ahrefs czy Semstorm. Celem była maksymalizacja efektów w postaci zwiększonego ruchu i to udało się osiągnąć – widać to poniżej:

Start działań – wrzesień 2021

Współpraca trwa do dziś – jak zdecydowana większość tych, które podejmujemy – a dla poprawy konwersji i zwiększenia świadomości marki wykonaliśmy nową stronę internetową w ultraszybkiej technologii Headless CMS + WordPress, którą zobaczyć można pod adresem vitallclinic.pl.

 

Efekty

2000%

Wzrost ruchu organicznego w wyszukiwarce Google

500%

Wzrost ilości słów kluczowych w Google

4-krotny

Wzrost ilości zapytań telefonicznych